کد خبر : 16554

فرماندار دیلم:

طرح شبکه آبرسانی به سایت پرورش میگوی دیلم اجراء می‌شود

 طرح شبکه آبرسانی به سایت پرورش میگوی دیلم اجراء می‌شود

فرماندار دیلم گفت: عملیات اجرای طرح آبرسانی به سایت پرورش میگوی بویرات دیلم با اعتبار ۹ میلیارد ریال امسال آغاز می‌شود

به گزارش بوشهر24، حسن اسماعیلی صبح امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های زیر بنایی اراضی پرورش میگوی شهرستان دیلم با بیان اینکه این شهرستان از ظرفیت بالایی در حوزه شیلات و آبزی‌پروری برخوردار است اظهار داشت: شهرستان دیلم با داشتن مرز دریایی با خلیج فارس ظرفیت مهمی در عرصه صید و صیادی و آبزی‌‌پروری فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه پرورش میگو یکی از ظرفیت‌های شهرستان دیلم است خاطر نشان کرد: سایت پرورش میگو بویرات نقش مهمی در تولید این آبزی و اشتغال‌زایی دارد که زمینه مطلوبی در عرصه کسب و کار و ایجاد اشتغال در شهرستان دیلم فراهم کرده است.

فرماندار دیلم، با اشاره به اجرای زیرساخت‌های سایت پرورش میگوی بویرات دیلم تصریح کرد: عملیات اجرای طرح آبرسانی به سایت پرورش میگوی بویرات دیلم با اعتبار 9 میلیارد ریال امسال آغاز می‌شود

اسماعیلی با اشاره به اجرای طرح مطالعه دومین سایت پرورش میگوی دیلم  بیان کرد: در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و استفاده بهینه از ظرفیت مهم ساحلی برای اجرای طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی طرح مطالعات سایت پرورش میگوی ماهرویان دیلم با ظرفیت فعالیت 35 شرکت امسال اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه تولید میگوی پرورشی امسال نسبت به سال قبل از افزایش برخوردار است افزود: با توسعه فعالیت‌ها در عرصه پرورش میگوی پرورشی امسال میزان ذخیره‌سازی بچه میگو در اراضی ساحلی نسبت به سال گذشته افزایش دارد.

فرماندار دیلم، با اشاره به توسعه زیرساخت‌های اسکله صیادی دیلم خاطر نشان کرد: اختصاص اعتبار و آغاز عملیات اجرایی مجهزشدن اسکله صیادی دیلم به سیستم اطفای حریق و اختصاص اعتبار برای احداث اسکله جدید صیادی درخور جن از دیگر برنامه‌های امسال در حوزه شیلات شهرستان دیلم است.

اسماعیلی با بیان اینکه اجرای این طرح‌ها در اولویت کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دیلم قرار گرفته است افزود:  ساخت اسکله صیادی دیلم  از مطالبات مردم این شهرستان است که در نشست‌های هم اندیشی با استاندار بوشهر مطرح شده بود.

وی، ظرفیت سرمایه‌گذاری در شهرستان دیلم در حوزه‌های مختلف را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: محور سرمایه‌گذاری در شهرستان‌ دیلم، عرصه‌های گردشگری، تجارت و بویژه آبزی پروری و صید و صیادی است که معیشت بیشتر مردم به این حوزه‌ها گره خورده است.

فرماندار دیلم با اشاره به اینکه ساخت اسکله صید صیادی دیلم یکی از مطالبات مردم این شهرستان است افزود:  با اختصاص اعتبار لازم برای انجام مطالعات اسکله صیادی خورجن، آرزوی دیرینه مردم بویژه لنج داران شهرستان  دیلم محقق شد.

 

/*تسنیم

ارسال نظر