کد خبر : 16558

نماینده مردم بوشهر در مجلس مطرح کرد

چالش زیست محیطی، مهمترین مشکل برای احداث پتروشیمی شمال استان بوشهر

چالش زیست محیطی، مهمترین مشکل برای احداث پتروشیمی شمال استان بوشهر

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث پتروشیمی شمال استان بوشهر در حالی تمامی نیازهای آن برطرف شده که هم اکنون با چالشی به نام محیط زیست مواجه است.

به گزارش بوشهر24، حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری پیش از ظهر دیروز در نشست هم‌اندیشی با فعالان اجتماعی، سیاسی و اقتصادی شهرستان گناوه اظهار داشت: یکی از مشکلات شمال استان بوشهر، کمبود شدید سرمایه‌گذاری در بخش صنعت است که سبب شده با مشکل بیکاری جوانان مواجه باشیم.

وی افزود: طرح احداث پتروشیمی شمال استان بوشهر که می‌تواند سبب تحول عظیمی در شهرستان‌های گناوه و دیلم شود در حالی تمامی مشکلات آن رفع شده که با چالشی به نام محیط زیست دسته و پنجه نرم می‌کند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای رفع این مشکل، نشست‌های خوبی با مدیران ارشد سازمان حفاظت از محیط زیست انجام و راه‌کارهای خوبی نیز پیشنهاد شده که منتظر جواب هستیم.

خدری یادآور شد: اگر چه به دلیل بازدهی اقتصادی مناسب این طرح، سرمایه‌گذاران فراوانی برای ساخت و اجرای پتروشیمی  شمال استان بوشهر متقاضی شدند اما در نهایت این طرح توسط مجموعه‌ای در دست گرفته می‌شود که بتواند از ظرفیت‌های موجود به سود استان بوشهر نیز عمل کند.

وی ادامه داد: با رایزنی با وزارت نفت، مشکل تامین خوراک این پتروشیمی نیز رفع شده و پس از اخذ مجوزهای زیست محیطی، آغاز به کار می‌کند که می‌تواند در اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در سطح شهرستان‌های شمالی استان بوشهر مفید واقع شود.

 نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: یکی از دغدغه‌های مردم حوزه انتخابیه‌ام، جابجایی دفتر پشتیبانی پایانه‌های نفتی ایران از خارک بوده که با توجه به این که به مردم قول داده بودم که پیگیر تاسیس دفتر آن در سطح استان بوشهر می‌شوم، پس از پیگیری و موافقت وزارت نفت، به زودی این دفتر در شهرستان گناوه راه‌اندازی می‌شود.

وی عنوان کرد:  تاسیس شعبه‌ای از مناطق نفت‌ خیز در شهرستان دیلم، انتقال اسکله پشتیبانی جزیره خارگ از بوشهر به بندرریگ و جانمایی جدید برای احداث دهکده گردشگری گناوه و دیلم از جمله اتفاقاتی است که به زودی در شهرستان‌های گناوه و دیلم به وقوع می‌پیوندد که همه آنها نقشی اساسی در جهت توسعه، عمران، آبادی و اشتغال منطقه دارند.

 

/*فارس

ارسال نظر