کد خبر : 16559

امام جمعه اهرم:

مسوولان و نمایندگان استان بوشهر دست از بازی‌های سیاسی بر دارید/ به مردم پاسخ دهید که برای رفع بیکاری چه کرده‌اید

مسوولان و نمایندگان استان بوشهر دست از بازی‌های سیاسی بر دارید/ به مردم پاسخ دهید که برای رفع بیکاری چه کرده‌اید

امام جمعه اهرم گفت: مسوولان و نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی دست از بازی‌های سیاسی بر دارند و به مردم پاسخ دهند که چرا هیچ کاری برای رفع بیکاری در استان بوشهر طی چند سال گذشته انجام نداده‌اید و فقط حرف زدید و عمل نکردید و همه دنبال دغدغه سیاسی خودتان بودید.

به گزارش بوشهر24، حجت‌الاسلام عیسی راستگو در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اهرم  ضمن تسلیت شهادت ششمین اختربناک امام و ولایت حضرت امام جعفر صادق (ع)رئیس مذهب تشییع اظهار داشت : 26 تیرماه سال‌روز تشکیل شورای نگهبان قانون اساسی است ، شورایی که  هرچه از عمر با برکت آن در نظام جمهوری اسلامی می‌گذرد ما بیشتر به ارزش شورا نگهبان پی می‌بریم.

وی افزود: شورای نگهبان در این چند سال اخیر مورد انواع تهمت‌ها قرار گرفته است اما هیچگاه از اهداف خود عقب‌نشینی نکرده و نبض نظام و ضامن اداره حیات جمهوری اسلامی بوده است.

امام جمعه اهرم با اشاره به آزادی موصل از دست تروریست‌های تکفری صهیونیستی، امریکایی داعش تصریح کرد: پس از ماه‌ها نبرد ارتش و ملت عراق، شهر موصل دومین شهر بزرگ عراق که در سایه خیانت و همراهی بعضی از مسئوولان عراقی توسط مزدوران ائتلاف شوم امریکا، رژیم صهیونیستی و برخی از حاکمان مزدور عربی سقوط کرد پس از 37 ماه اشتغال در در سایه وحدت ملت عراق آزاد شد.

راستگو ادامه داد: پس از این که شهر موصل اشتغال شد بحرانی در کشور عراق با شتغال پایتخت عراق توسط داعش به وجود آمد که هر لحظه امکان اشغال آن وجود داشت  اما با حمایت جمهوری اسلامی ایران این تهدید از سر ملت عراق برطرف گردید .

امام جمعه اهرم بیان کرد : آزادی موصل از چند نظر دارای اهمیت ویژه است که اولین تغییر صحنه تحولات به نفع جبهه مقاومت است زیرا امریکائی‌ها تمام تلاش خود برای تقویت جبهه تکفری‌ها و مبارزه علیه مقاومت در کشور عراق و سوریه بکار بردند و در عراق شکست خوردند .

وی بیان کرد : یکی از پیام‌های مهم آزادی موصل  این بود که مقاومت و ایستادگی جانان هر ملتی در برابر ظلم  استقلال سیاسی و آزاد کامل به دنبال خواهد داشت.

راستگو گفت: آمریکائی‌ها همیشه به دنبال تجزیه عراق بودند اما پیروزی موصل و همت بزرگی که نیروهای مردمی عراق همان هشت شعبی بسیج مردمی عراق به وجود آوردند مهر بطلانی بر پروژه تجزیه عراق زده شد و دیگر هیچ گروهی حتی کردها هم زمزمه جدایی در سر نخواهند پروراند .

امام جمعه اهرم ادامه داد: یکی از ثمرات پیروزی موصل، وحدت نیروهای سنی و شیعه عراق بود که اهل سنت هم در کنار شیعیان عراق به مبارزه با تروریست‌ها پرداختند که 25 هزار رزمنده اهل سنت در صفوف بسیج مردمی حضور داشتند.

امام جمعه اهرم افزود : بسیج مردمی با فتوای آیت‌الله سیستانی مرجع بزرگ تقلید شکل گرفت که در واقع یکی از کارهای بزرگ و ارزشمندی که در جریان پیروزی موصل نقش داشت همین فتوای جهادی است که توسط مرجع بزرگ تقلید شیعه صادر کردند که موجب شد تا صدها هزار عراقی آمادگی خود برای نابودی داعش را اعلام کنند.

وی ادامه داد: این نقش مرجعیت بیدار، آگاه و بصیر شیعه است که امروز می‌تواند در محور وحدت و انسجام در کشور‌های اسلامی باشد.

وی بیان کرد : در کنار همه عواملی که در آزادی موصل نقش داشت حضور مستشاران و فرماندهان ایران اسلامی است که از ابتدای ورود داعش به عراق یکی از موثرترین اقدامات جلو پیشروی داعش درعراق گرفت.

راستگو عنوان کرد: امروز هیچ کس نقش فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران سردارسلیمانی نادیده نخواهد گرفت زیرا توانایی و هوش نظامی سردار  به همراه نفوذ زیاد آن هم در دل شیعیان و اهل سنت عراق باعث شد بودکه ایشان یکی فرمانده جنگی سهم بسیار زیادی در هماهنگی بین گروه‌ها معارضه عراق داشته باشد

راستگو با اشاره به اینکه داعش تا 60 کیلومتری بغداد پیشروی کرد افزود : زمانی که داعش بغداد را تهدید به تصرف می‌کرد سردار سیلمانی شخصا وارد بغداد شد و از استحکامات نظامی شهر بغداد بازدید کرد تا ببیند آیا بغداد از استحکامات نظامی برخوردار می باشد .

امام جمعه اهرم ادامه داد: داعش امروز در حالی نابود شد که پروژه امریکایی صهیونیستی و سعودی برای مبارزه با جبهه مقاومت و نفوذ جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه شکل گرفت  و به کور چشم همه آنها داعش شکست خورد و این جمهوری اسلامی ایران است که پیروز اصلی میدان در  این مبارزه بزرگ خواهد بود.

وی با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال افزود: مسئله بیکاری و بلاتکلیفی جوانان است و فکر نمی‌کنم هیچ استان در کشور مانند استان بوشهر دارای این همه ظرفیت کار و اشتغال باشد و این همه جوان بیکار داشته باشد که روز به روز هم وضعیت بدتر می‌شود.

راستگو بیان کرد: کارگروه اشتغال در استان توزیع دهد در این چند سال چه کرده و نمایندگان استان در مجلس به عنوان گزارش دهند در طی این سال و نیم که در مجلس بودند چه گره ای از مشکلات استان باز و چند جوان  سرکار برده‌اند.

وی ادامه داد: بلاخره باید فرقی بین ما که در شهرستان حرف می‌زنیم و شما که در تهران در مجلس فریاد می‌زنید باشد که حرف زدن کفایت نمی‌کند بلکه باید راهکار داده شود چرا که هنوز از پیمانکاران غیربومی در استان  بوشهر استفاده می‌شود که نیاز است جلو آنها گرفته شود و هرگاه پیمانکار غیربومی در منطقه پارس جنوبی، نیروگاه اتمی و هرجایی دیگر سرکار هستند معمولا از نیروهای استان خودشان وارد میدان کار می‌کنند .

امام جمعه اهرم با اشاره به ظرفیت‌های موجود استان بوشهر گفت: با وجود این هم کارگر غیربومی که از استان‌های همجوار در استان وجود دارد متاسفانه شنیده می‌شود برخی از نمایندگان خارج استان دارند لیست‌های 200 نفر به پارس‌جنوبی برای اشتغال می‌دهند که اصولا بوشهر هم نیستند که این خبرها خیلی درد آور است.

وی بیان کرد : در شهرهای دیگر کشور به هر نیروی کار نمی‌دهند اما در دروازه استان ما برای دادن کار به غیربومی‌ها باز است و هرکسی وارد می شود به کار گمارده می‌شود.

راستگو خطاب به مسوولان و نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: دست از بازی‌های سیاسی بر دارید و به مردم پاسخ دهید که چرا هیچ کاری برای رفع بیکاری در استان بوشهر طی چند سال گذشته انجام نداده‌اید و فقط حرف زدید و عمل نکردید و همه دنبال دغدغه سیاسی خودتان بودید.

 

/*فارس

ارسال نظر