کد خبر : 16560

امام جمعه دلوار:

دولت دوازدهم از نیروهای استان بوشهر در پست وزارت استفاده کند

دولت دوازدهم از نیروهای استان بوشهر در پست وزارت استفاده کند

امام جمعه دلوارگفت: از همه دولت‌های اول انقلاب تا امروز گله مند هستیم چرا تاکنون از نیروهای با تجربه‌، کار آمد و متعهد استان بوشهر در پست‌های مدیریتی کشور در سطح وزرات آن طور که انتظار بوده، استفاده نشده است که امیدوارم در دولت دوازدهم به این انتظار مردم استان بوشهر هم توجه شود.

به گزارش بوشهر24، حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر دلوار اظهار داشت: مذهب تشیع مدیون خدمات علمی و تبلیغی امام صادق(ع) است لذا عزداری و سوگواری و بزرگداشت شهادت این امام همام وظیفه تک تک شیعیان و پیروان حقیقی آن امام بزرگوار و بنا به تاکید بزرگان دین و مراجع تقلید عزای امام صادق (ع) باید به صورت عاشورایی برگزار شود.

وی افزود: آن زمانی که خلفای بنی عباس و بنی امیه درگیر به دست آوردن حکومت  و جنگ قدرت بودند ، آن حضرت از این موقعیت پیش آمده در جهت ترویج اسلام ناب و رشد شیعه در جامعه نهایت استفاده را نمود.

امام جمعه دلوار تصریح کرد: ترویج علوم انسانی، اسلامی و همچنین تاسیس حوزه دینی و تربیت چهار هزار شاگرد که همگی از نخبگان علمی زمان خود بودند جزئی از خدمات ارزشمند به اسلام و مسلمانان در دوران 34 ساله امامت امام صادق (ع) است.

وی با اشاره به ۲۳ تیر ماه ۷۸ سال‌روز حماسه همبستگی ملی در دفاع از ارکان مقدس نظام و رهبری و پایان دادن به آشوب اخلال‌گران در جریان کوی دانشگاه تهران عنوان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران در طول ۳۸ ساله خود موانع و بحران‌های بسیاری را پشت سر گذاشته است که این بحران‌ها همواره با حضور هوشمندانه و غیرتمندانه مردم و تدابیربا برکت ولایت‌فقیه که به مثابه ستون فقرات نظام اسلامی است خنثی شد.

زاهددوست یادآور شد: دشمنان ما تصور کردند بعد از رحلت امام (ره) امکان فروپاشی نظام اسلامی فراهم شده است لذا یک برنامه‌ریزی ده ساله از سال ۶۸ تا سال ۷۸ انجام دادند و در این مدت تلاش کردند و با شعار عوام‌فریبانه مطالبات جوانان و دانشجویان ، ارکان و پایه های  جمهوری اسلامی را مورد هدف قرار دهند که با هوشیاری مردم در سایه هدایت‌های مقام معظم رهبری این توطئه در ۲۳ تیر ۷۸ خنثی شد .

وی ادامه داد: باز هم دشمنان و ایادی و اذناب داخلی آنها ساکت ننشستند و با یک برنامه‌ریزی ده ساله دیگر فتنه سال ۸۸ را علیه انقلاب و رهبری رقم زدند اما به فضل‌الهی باز هم بصیرت و هوشیاری مردم و رهبری پیامبرگونه مقام معظم رهبری به حماسه ۹ دی ختم شد و دشمنان و فتنه‌گران داخلی در سوراخ های خود پنهان شدند.

امام جمعه دلوار عنوان کرد: حماسه پرشکوه روز ۲۳ تیرماه ۷۸ و آن حرکت خودجوش مردمی یک‌باره همه محاسبات دشمنان خارجی و عناصر فریب خورده داخلی آنان را برهم زد، به گونه‌ای که هیچ قدرتی توان مقابله با سیل خروشان مردم انقلابی ایران را نداشت.

وی بیان کرد: بازیگران فتنه ۷۸ و ۸۸ کاملا شبیه به هم و با یک هدف برنامه‌ریزی شده و مقابله با ارکان اصلی و ارزشی انقلاب یعنی ولایت فقیه و سپاه و در نهایت براندازی اصل انقلاب و نظام اسلامی بود و باید بدانیم که دشمنان نظام مرتب از این برنامه‌ها طراحی می‌کنند لذا مردم باید همواره بصیرت و هوشیاری خود را حفظ کنند و اجازه هیچ گونه عرض اندامی به معاندان و دشمنان نظام ندهند.

زاهددوست با اشاره به ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی اظهار داشت:  به تعبیر رهبری شوراى نگهبان، عمود ملت و دین و مایه اطمینان و سکینه قلب مومنین و در حقیقت، نبض نظام اسلامى است. .

وی با اشاره به جوسازی‌های دشمنان و همراهان داخلی آنان علیه این نهاد انقلابی گفت: بیش از 190 کشور دنیا برای تایید صلاحیت و گزینش افرادی که می‌خواهند در مراکز تصمیم‌ساز حکومت وارد شوند دارای یک مرجع رسیدگی کننده هستند.

امام جمعه دلوار ادامه داد: شورای نگهبان خار چشم دشمنان انقلاب است و آن افراد بی‌بصیرتی که هم‌نوا و هم‌صدا با دشمنان می‌خواهند به اسلام و انقلاب اسلامی لطمه بزنند شورای  محترم نگهبان که حافظ اسلامیت نظام است را ناجوانمردانه هدف قرار می‌دهند.

وی عنوان کرد: شورای نگهبان یکی از پایه‌های اصولی و اساسی نظام است که توانسته درطول ۳۸ سال عمر پربرکت انقلاب به خوبی از دستاوردهای نظام و انقلاب پاسداری و حفاظت نماید .

زاهددوست با اشاره به ضرورت توجه به برخی انتظارات در ترمیم کابینه دولت دوازدهم گفت: مردم از رئیس‌جمهوری در تشکیل کابینه دولت دوازدهم انتظاراتی دارند که امیدواریم مورد توجه رئیس‌جمهوری و سایر دولتمردان قرار گیرد.

وی افزود: استفاده از نیروهای مجرب، توانمند، خلاق و دارای روحیه انقلابی در مدیریت ارشد کشور در دولت دوازدهم  لازم و ضروری است. 

امام جمعه دلوار با اعلام این که مردم علاقمند به انتخاب وزرائی هستند که ارزشی و متعصب به آرمان‌های انقلاب باشند و همچنین از خوی اشرافی‌گری مبرا باشند، اظهار داشت:  وزیر یا مدیری با خوی اشرافی‌گری هرگز توان حل مشکلات و درک مناطق محروم و مردم مستضعف را نخواهد داشت.

 وی ادامه داد: جوان‌بودن و دارای روحیه کار و تلاش شبانه‌روزی خصوصیتی است که انتظار داریم در وزرا و کابینه دوازدهم مشاهده شود بدلیل اینکه وجود افراد جوان و بانشاط به کارآمدی دولت کمک می‌کند و برعکس افراد سالخورده و بی‌انگیزه دولت را ناکارآمد جلوه می‌دهد. 

زاهددوست بیان کرد: امروز یکی از مسائل مهم جامعه و توقعات اساسی ملت ما موضوع اقتصاد است لذا انتظار است چینش کابینه با رویکرد اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال همراه باشد و هم و غم آنان رسیدگی به موضوع تولید و اشتغال قرار گیرد.

وی ادامه داد: از همه دولت‌های اول انقلاب تا امروز گله مند هستیم چرا تاکنون از نیروهای با تجربه‌، کار آمد و متعهد استان بوشهر در پست‌های مدیریتی کشور در سطح وزرات آن طور که انتظار بوده، استفاده نشده است که امیدوارم در دولت دوازدهم به این انتظار مردم استان بوشهر هم توجه شود.

 

/*فارس

ارسال نظر