کد خبر : 16579

نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس مطرح کرد؛

لزوم رفع مشکلات و کمبودهای فرهنگیان و کارگزاران خارج از کشور

لزوم رفع مشکلات و کمبودهای فرهنگیان و کارگزاران خارج از کشور

نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی وضعیت معیشت معلمان خارج از کشور را نامطلوب توصیف کرد و گفت: رفع مشکلات و کمبودهای فرهنگیان و کارگزاران خارج از کشور ضروری است.

به گزارش بوشهر24، سکینه الماسی با بیان این آموزش و پرورش ایران در خارج از کشور نیز مشکلات خاص خودش را دارد گفت: در دیداری که با مدیر مجتمع آموزشی فارابی در وین داشتم متوجه این امر شدم که فرهنگیان در خارج از کشور نیز با مشکلات عدیده ای روبه رو هستند.

نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس وضعیت معیشت معلمان خارج از کشور را نامطلوب توصیف کرد و افزود :در حالی که متناسب با افزایش تورم باید حقوق ها نیز افزایش یابد اما این مهم در حقوق معلمان خارج از کشور هنوز لحاظ نشده است.

وی تصریح کرد: وزارت امور خارجه و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور باید میزان تورم در شهرهای خارج از کشور را تایید کنند و این در حالی است که حقوق دریافتی فرهنگیان خارج از کشور پس از ۳۶ سال هنوز ثابت مانده است.

الماسی با اشاره به اینکه نیروهای تبعی قبلا از ۲۵ درصد فوق العاده اشتغال خارج از کشور بهره‌مند بودند اما این پرداختی قطع شده است گفت: حتی از حقوق ثابت آنها، حق آب و هوا و حق مسئولیت نیز کسر شده است.

وی تاخیر در پرداخت حق مسکن و سرانه آموزشی فرهنگیان را از جمله مشکلات آنها عنوان کرد و افزود: بیش از ۹ ماه است که این فرهنگیان حق مسکن خود را دریافت نکرده اند و از طرفی مبادله ارز نیز برای آنها مقدور نیست لذا این عزیزان در تنگنا قرار گرفته‌اند.

الماسی افزود: وزارت آموزش و پرورش باید با گزینش و انتخاب بهترین کادر آموزشی و رفع موانع پیش رو در تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تاکید معظم له برای توسعه آموزش و پرورش در شان جمهوری اسلامی ایران و فرزندان ایرانیان مقیم خارج کشور در همه ابعادگام بردارد.

سکینه الماسی با بیان اینکه این مدارس جز مدارس محروم و منطقه ۳ محسوب می‌شود گفت: کمبود امکانات و فضای آموزشی مثل  استفاده از تخته سیاه به جای تابلوی هوشمند، تدریس دو پایه در یک کلاس از جمله مشکلات این مجتمع آموزشی است.

این نماینده مجلس بیان کرد: فکر می کنم این مشکلاتی که عنوان شد، در دیگر مدارس خارج کشور نیز قابل تعمیم باشد لذا می‌طلبد توجه جدی به امر آموزش و پرورش در خارج از کشور شود.

وی ادامه داد: نکته دیگر و بسیار مهم وضعیت آموزشی و رفاهی زنان است که باید توجه جدی تری به این مهم بشود و با فراهم کردن امکانات و شرایط مطلوب تر برای این قشر کوشا و تاثیرگذار در جامعه، زمینه را برای زنان ایرانی و مسلمان در هرجای این جهان که هستند مهیا شود.

الماسی تعامل وزارت امور خارجه و آموزش و پرورش را مثبت ارزیابی کردو اظهار داشت: وزارت خارجه و نمایندگی‌های کشورمان با وزارت آموزش و پرورش برای تسهیل و کاهش مشکلات آموزشی و معلمین اعزامی به خارج کشور اقدامات و همکاری های خوبی داشته است.

وی در پایان خواستار رفع مشکلات و کمبودهای فرهنگیان و کارگزاران خارج از کشور شد و گفت: حقوق کار گزاران نظام در خارج کشور اعم از دیپلمات‌های کشورمان و بویژه فرهنگیان متناسب با شان و جایگاه آنها و تورم در جهان و در مقایسه با سایر دیپلمات‌های سایر کشورها افزایش یابد خواستار رفع مشکلات و کمبودهای فرهنگیان خارج از کشور در اسرع وقت شد.

سکینه الماسی عضو کمیسیون انرژی  مجلس شورای اسلامی که به همراه معاون وزیر کشور برای گفت‌وگو درباره زمینه‌های همکاری در حوزه نفت و پتروشیمی به بلژیک و اتریش سفر کرده بود، در حاشیه این سفر از مجتمع آموزشی فارابی نیز دیدن کرد.

وی، پس از بازدید از مجتمع آموزشی فارابی و مرکز اسلامی امام علی (ع) در شهر وین، از نزدیک نیز در جریان کار این مجتمع و مشکلات فرهنگیان قرار گرفت.

 

/*مهر

ارسال نظر