کد خبر : 16587

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر:

۱۸۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان کمیته امداد استان بوشهر پرداخت شد

 ۱۸۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان کمیته امداد استان بوشهر پرداخت شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: در راستای اجرایی شدن طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد استان بوشهر، برای ایجاد ۲۶۰۰ شغل، ۱۸۵ میلیارد ریال به مددجویان پرداخت شد.

به گزارش بوشهر24، احمد لطفی ظهر امروز در نشست مشترک کمیته امداد و بانک ملی استان بوشهر با محوریت پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد با بیان اینکه مهم‌ترین رسالت کمیته امداد توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت است اظهار داشت: وظیفه کمیته امداد این است که افراد آسیب دیده و آسیب پذیر را تحت حمایت قرار دهد و در یک مدت زمان مشخص با ارائه بسته‌های خدماتی و حمایتی از جمله طرح‌های اشتغال زایی، حمایتی، آموزشی و دیگر حوزه‌ها آنها را توانمند کند.

وی با تاکید بر خودکفایی اقتصادی و معیشتی مددجویان خاطر نشان کرد: این نهاد در راستای خودکفایی مددجویان اقدامات لازم در دست اجراء دارد به‌گونه‌ای که بنا ندارد خانواده‌های تحت پوشش همواره مستمری دریافت کنند بلکه توانمندسازی اقتصادی و معیشتی از برنامه‌های مهم این نهاد است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با بیان اینکه  این نهاد با برنامه‌ها و فعالیت‌های فکری، فرهنگی و اآموزشی مددجویان را در حرفه‌های مختلف توانمند می‌کند گفت:  با توانمندسازی مددجویان زمینه اشتغال‌زایی و تامین امرار معاش از طریق دست رنج خودشان فراهم می‌شود.

لطفی، با  تاکید بر خارج شدن مددجویان از چرخه حمایتی افزود: مددجویان پس از توانمند سازی و استقلال اقتصادی و خودکفایی به تدریج از چرخه حمایتی  کمیته امداد خارج  و افراد نیازمند دیگری جایگزین آنها می‌شوند.

وی، یکی از موارد توانمندی مددجویان را ایجاد اشتغال و اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی دانست و خاطر نشان کرد: پس از شناسایی و  استعداد سنجی خانواده‌های مددجو  به مدت 2 تا 3 ماه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای فرا می‌گیرند و سپس برای اشتغال‌زایی آنان  تسهیلات لازم پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با اشاره به اینکه از دو طریق تسهیلات به مددجویان برای اشتغال آنان پرداخت می‌شود تصریح کرد:  پرداخت تسهیلات  از طریق معرفی به بانک‌های عامل برای راه اندازی کسب و کار خود اشتغالی و  استفاده از ظرفیت‌های کاریابی در شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی استان بوشهر از راه‌های اشتغال‌زایی مددجویان است.

لطفی با قدردانی از توجه بانک ملی در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان کمیته امداد استان بوشهر افزود: مشارکت بیش از 7 سال بانک ملی با کمیته امداد برای اجرای طرح‌های اشتغالزایی و پرداخت تسهیلات به مددجویان کار آفرین از توفیقات طرح‌های اشتغال‌زایی این نهاد است.

وی از پرداخت 185 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان کمیته امداد استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: در شش سال گذشته بیش از 2هزار 600 شغل برای مددجویان کمیته امداد با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به میزان 185 میلیارد محقق شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر تاکید کرد: از طریق کار مشترک با بانک‌های عامل امسال مکلف شده  174 میلیارد ریال برای اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد استان بوشهر پرداخت شود.

 

/*تسنیم

ارسال نظر