کد خبر : 16595

با حضور معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران :

اولین سمینار پیاده‌سازی نظام HSE در استان بوشهر برگزار شد

اولین سمینار پیاده‌سازی نظام HSE در استان بوشهر برگزار شد

اولین سمینار آموزشی پیاده سازی نظام HSE در آزمایشگاه های همکار استاندارد کشور با حضور معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد در محل اداره کل استاندارد استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری  بوشهر24، اولین سمینار آموزشی پیاده سازی نظام HSE در آزمایشگاه های همکار استاندارد کشور با حضور معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد بعد از ظهر امروز در محل اداره کل استاندارد استان بوشهر برگزار شد.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد در این سمینار، ضمن اشاره به اهمیت استقرار نظام HSE در محیط های کار به ویژه شرکت‌های همکار استاندارد، بوشهر را استان پیشرو در اجرای این نظام برشمرد.

جهانبخش سنجابی شیرازی افزود: ایجاد محیطی امن که موجب کاهش مخاطرات در محیط کار می‌شود، یکی از الزاماتی است که باید با تشویق شرکت‌ها و حمایت از بخش خصوصی، آنها را در راستای ایمن‌سازی محیط‌های کاری، ترغیب کرد.

وی با اشاره به وجود خطراتی چون مشکلات تنفسی، سقوط اجسام سنگین و سوختن با اسیدها در محیط‌های آزمایشگاهی، تصریح کرد: در همه محیط‌های کاری به ویژه آزمایشگاه‌ها، باید این خطرات شناسایی و با کنترل و ارائه راه‌کارهای مناسب جهت مقابله با این آسیب‌ها، در راستای استقرار نظام HSE قدم برداشت.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر نیز هدف از برگزاری این سمینار را اجرای نظام یکپارچه HSE در کشور دانست و عنوان کرد: ما کارشناسان توانمندی در سطح کشور داریم که باید از آنها در مقابل خطرات آزمایشگاهی محافظت کنیم.

محمدرحیم بهره‌مند افزود: انجمن آزمایشگاه‌های همکار استاندارد استان بوشهر، اولین انجمن همکار استاندارد رسمی کشور است که به ثبت رسیده و تاکنون فعالیت‌های خوبی داشته است.

وی افزود: امید است با همکاری این انجمن بتوانیم اولین استان کشور در برقراری نظام HSE در آزمایشگاه‌های همکار استاندارد به عنوان یک الگوی موفق باشیم.

رئیس انجمن آزمایشگاه‌های همکار استاندارد و کالیبراسیون استان بوشهر نیز در این نشست عنوان کرد: تهیه برنامه‌های آموزشی زندگی استاندارد با همکاری صدا و سیما و نشر گاهنامه علمی آزمایشگاه‌های همکار استاندارد از جمله اقدامات درخشان این انجمن در سال‌های گذشته است.

ایوب محمودی اظهار داشت: انجمن همکار استاندارد استان بوشهر اولین انجمن همکار استاندارد کشور است که آمادگی خود را در جهت استقرار نظام HSE در شرکت‌های مربوطه اعلام کرده است.

رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه خلیج فارس بوشهر نیز گفت: از مهرماه سال جاری، بخش خصوصی آزمایشگاهی دانشگاه خلیج فارس شروع به کار خواهد کرد که امید است بتوانیم در این راستا با حمایت از بخش خصوصی به دستاوردهای ارزشمندی برسیم.

محسن عباسی افزود: 30 دی‌ماه و در سال‌روز حادثه تلخ پلاسکو که نمونه عینی عدم رعایت HSE و ایمنی در محیط کار بود، اولین همایش HSE کشور در استان بوشهر برگزار خواهد شد.

 

/*فارس

ارسال نظر