کد خبر : 16597

طرح تقویت پوشش گیاهی مراتع شهرستان گناوه اجرا شد

 طرح تقویت پوشش گیاهی مراتع شهرستان گناوه اجرا شد

رئیس مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: طرح کپه ‌کاری در سطح 50 هکتار از مراتع شهرستان گناوه با هدف تقویت پوشش‌های گیاهی منطقه اجرا شده است.

به گزارش بوشهر24، علی بوستانی روز یکشنبه در بازدید از این طرح افزود: با توجه به وضعیت توپوگرافی و خاک مراتع شهرستان گناوه، این طرح با اعتبار 250 میلیون ریال با مشارکت مرتعداران اجرا شد.

وی اضافه کرد: در این طرح از بذرهای گیاهان دارویی و علوفه ای ازجمله هلپه، لگجی، یونجه یکساله و قیج استفاده شده است.

رئیس مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر، توسعه گیاهان دارویی در سطح مراتع را کار بسیار ارزشمندی است اظهار کرد: این کار می تواند نقش بسیار با ارزشی در کمک به اقتصاد بهره برداران و اشتغال زایی در روستاها ایفا کند.

وی ادامه داد: تخریب بیش از حد مراتع سبب به‌ وجود آمدن سیل‌های مخرب، کم‌آبی، طوفان، شن‌های روان، آلودگی محیط ‌زیست، خشکسالی و قحطی می‌شود که با اجرای این گونه طرح‌ها انتظار داریم این مشکل تا حدودی برطرف شود.

بوستانی پراکنش مناسب منابع آب مورد نیاز دام در مراتع شهرستان گناوه و مدیریت طرح های مرتعداری به صورت قرق (بدون چرای دام ) را از دیگر اقداماتی دانست که برای تقویت پوشش گیاهی مراتع شهرستان گناوه به اجرا درامده است.

شهرستان گناوه براساس آخرین نقشه پوشش گیاهی استان، دارای مرتع درجه 2 ( متوسط ) به مساحت 13هزار 679 هکتار و مرتع درجه سه (ضعیف) به مساحت 128هزار و566 هکتار می باشد.

 

/*ایرنا

ارسال نظر