کد خبر : 16607

به منظور داشتن شهری زیبا

طرح پاک‌سازی دیوارنویسی‌های در بندر بوشهر آغاز شد

طرح پاک‌سازی دیوارنویسی‌های در بندر بوشهر آغاز شد

به منظور داشتن شهری زیبا،طرح پاک‌سازی دیوارنویسی‌های در بندر بوشهر آغاز شد.

به گزارش بوشهر24، در ورود به شهرها، بیشترین چیزی که به چشم می‌­آید، دیوار ساختمان­‌های آن شهر است که می­‌تواند نمای زیبا و یا زشتی به شهر بدهد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در برخی از خیابان‌­های شهر قدم زده و با دیوارهایی روبه­ رو شده باشید که به­ جای طراحی‌های زیبا، با دیوارنوشته‌هایی از کسب­ و کارهای بعضا فصلی پر شده باشد، دیوارنوشته‌هایی که نمای بسیار زشتی به سطح شهر می­‌دهند. برای رفع این مشکل، واحد زیباسازی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری بندر بوشهر دست به کار شده تا شهر را از این دیوارنوشته­ ها پاک کند.

مدیر زیباسازی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری بندر بوشهر با اشاره به این‌که پاکسازی دیوارنوشته‌ها­ از سطح شهر از امروز آغاز شده است، اظهار داشت: در ابتدای‌کار، خیابان‌هایی که دیوارنویسی در آنها رو به افزایش است و دیوارهای آن بیشتر به چشم می‌ایند در اولویت پاکسازی قرار گرفته­‌اند، چهارراه مخابرات، میدان انتظام، خیابان فرودگاه و خیابان ساحلی از این دست خیابان­‌ها هستند.

مهدی عادلی با تاکید بر این­ که عدم برخورد مناسب با افراد متخلف، دیوارنویسی‌ها را در سطح شهر افزایش داده است، افزود: تاکنون پیگیری­ های زیادی از طریق دستگاه قضا انجام داده‌­ایم تا با افرادی که این دیوارنوشته­ ها را می­‌نویسند، برخورد قانونی شود که یکی از پیشنهادهای ما به دستگاه قضا، قطع این تلفن­‌ها در صورت محرز شدن تخلف بود که مورد توافق قرار نگرفت.

وی با بیان این­ که پیشنهاد دادگاه برای ما منع مردم از دیوارنویسی از طریق تبلیغات بود، تصریح کرد: متاسفانه برخی از این شغل‌­ها به­ صورت فصلی است و بسیاری از آنها حتی دیگر به این شغل مشغول هم نیستند، برخی از این افراد از شهرهای دیگر می آیند و روی دیوارهای شهر تبلیغ می­‌نویسند و بعد هم می‌­روند و ممکن است به شغل دیگری مشغول شوند.

مدیر زیباسازی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری بندر بوشهر عنوان کرد:  برای ما مقدور نیست که این افراد را جمع کرده و با آنها صحبت کنیم، تبلیغات هم یا اثر ندارد و یا این ­که اصلا توسط افراد متخلف دیده نمی­‌شود بنابراین برای این ­که دیگر این دیوارنویسی‌ ها را در سطح شهر نبینیم، باید خیلی سریع با این افراد برخورد شود و دستگاه قضا این افراد را جریمه کرده و موظف کند تا خودشان دیوارها را دوباره رنگ کنند.

عادلی با اشاره به این­که هزینه پاکسازی و رنگ‌­کاری تنها یک خیابان مانند خیابان چمران برای این سازمان میلیون­ها تومان خرج بر می­دارد، بیان کرد: برخی افراد با دو عدد رنگ سه هزار تومانی دیوارهای چندین خیابان را دیوارنویسی می‌کنند که ممکن است ده­ها میلیون برای شهرداری خرج بردارد اما مشکل اصلی اینجاست که اگر با این افراد برخورد قاطع نکنیم، پس از پاکسازی شهر از این دیوارنوشته­ ها، تنها کاری که انجام دادیم این است که دیوارهای رنگ ­آمیزی شده زیبایی در اختیار این افراد قرار داده­ایم که بار دیگر به تبلیغات غیر مجاز خود بپردازند.

این مقام مسوول صرف هزینه‌ها برای پاک سازی و رنگ­ کاری دیوارهای شهر از جیب بیت‌المال را صحیح ندانست و ادامه داد: از مردم می خواهیم که با توجه به حقوق شهروندی خود، در صورت مشاهده دیوارنویسی، متخلفان را راهنمایی کرده و از تخریب زیبایی‌های شهر توسط این افراد جلوگیری کنند تا چهره شهرمان زشت نشود.

وی عنوان کرد: سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی بندر بوشهر از طریق دستگاه قضا این مساله را پیگیری می­‌کند تا شاهد جلوگیری از تخلفات احتمالی در این زمینه باشیم.

 

/*فارس

ارسال نظر