کد خبر : 16612

رئیس بهزیستی شهرستان دیلم خبر داد

کمک چهار میلیارد و 810 میلیون ریالی بهزیستی دیلم به افراد تحت پوشش

 کمک چهار میلیارد و 810 میلیون ریالی بهزیستی دیلم به افراد تحت پوشش

رئیس بهزیستی شهرستان دیلم گفت: سال گذشته بالغ بر چهار میلیارد و 810 میلیون ریال اعتبار به صورت نقدی در شهرستان دیلم در شاخص‌های مختلف برای افراد تحت پوشش بهزیستی هزینه شد.

به گزارش  بوشهر24، غلامعلی آقاجری شامگاه دوشنبه در نشست با اصحاب رسانه در دیلم اظهار داشت: رسانه ها پل میان اداره بهزیستی  و جامعه باشند و با شناساندن بهزیستی بتوانند فرهنگ مطالبه‌گری را در مردم احیاء کنند.

وی افزود: امسال هفته بهزیستی به  بهزیستی‌محور، مسوولیت و سلامت اجتماعی نام‌گذاری شده که باید همه ما،مسوولین و مردم  در جامعه کنار هم کمک کنیم  و مسوولیت اجتماعی را به عنوان یک فرهنگ برای کاهش مشکلات جامعه و نابهنجاری‌ها نهادینه کنیم.

رئیس اداره بهزیستی دیلم تصریح کرد:  بهزیستی داری سه حوزه تخصصی پیشگیری، توان‌بخشی و امور اجتماعی است که ما در سال‌های گذشته تعداد 936 معلول را شناسی و تحت پوشش این اداره قرار داده‌ایم که این معلولان از سطح خفیف تا شدید می باشند و به آنها خدمات درمان، مسکن، مستمری ثابت و لوازم ضروری زندگی ارائه می‌دهیم.  

وی با اعلام این که 122 خانواده تحت پوشش مستمری‌بگیر ثابت بهزیستی شهرستان دیلم هستند، عنوان کرد: سال گذشته بالغ بر چهار میلیارد و 810 میلیون ریال اعتبار به صورت نقدی در شهرستان دیلم در شاخص‌های مختلف برای افراد تحت پوشش بهزیستی هزینه شد.

وی ادامه داد : در حوزه پیشگیری و در طرح مهم غربالگری بینایی و شنوایی، یک‌هزار و 732 کودک تحت معاینه قرار گرفته شد که 63 کودک در تنبلی چشم و 17 کودک در شنوایی به مراکز درمانی معرفی شدند.

آقاجری گفت: در سال گذشته سه میلیارد و 600 میلیون ریال وام بازتوانی اشتغال به ازاء هر نفر 150 میلیون ریال با بهره 4درصد به افراد تحت پوشش این سازمان در شهرستان دیلم پرداخت شد که در کنار آن هفت منزل مسکونی به خانواده‌های بالای دو معلول از طرف بهزیستی نیز اهداء گردید.

رئیس بهزستی دیلم مسائل مالی و نیروی انسانی را از مشکلات اصلی بهزیستی دیلم عنوان کرد و افزود: با توجه به گستردگی کار مجموعه بهزیستی منابعی که در اختیار ما قرار می‌گیرد برای شهرستان کفایت نمی‌کند و خواستار همکاری و کمک خیرین جهت حل مشکلات افراد تحت پوشش این اداره و رفع مشکلات اجتماعی در جامعه هستم.

آقاجری یادآور شد: مناسب‌سازی اماکن عمومی و ایجاد شغل برای معلولین در کنار ارائه آموزش جهت حل معضلات و آسیب‌های اجتماعی عمده‌ترین خواسته‌های معلولین شهرستان دیلم از مسوولین است.

 

/*فارس

ارسال نظر