کد خبر : 16634

معاون فرماندار تنگستان:

مشکلات حاشیه‌نشینی در تنگستان وجود ندارد

مشکلات حاشیه‌نشینی در تنگستان وجود ندارد

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان تنگستان گفت: به دلیل ایجاد یک بافت همبند اجتماعی، شهرستان تنگستان فاقد سکونت‌گاه‌های غیررسمی بوده که سبب شده مشکلات حاشیه‌نشینی در آن وجود نداشته باشد.

به گزارش بوشهر24، احمد دشتی بعد از ظهر امروز درجلسه پیشگیری  از جرم شهرستان تنگستان اظهار داشت: امروز یکی از معضلات و چالش‌های اساسی در حوزه شهری ایجاد حاشیه‌نشینی است که علاوه بر نازیباکردن چهره و مبلمان شهری منشاء بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌ها بوده و زمینه بزه‌کاری را در سطح جامعه ایجاد می‌کند .

وی افزود: این پدیده بیشتر در کلان‌شهرها ایجاد می‌شود و به دلیل فقر و بیکاری عده‌ای از افراد در حاشیه شهرها با ایجاد سکونت‌گاه‌های موقت به دنبالگذراندن زندگی هستند.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تنگستان تصریح کرد: پدیده حاشیه‌نشینی در شهرها معمولا با فقر، فساد، سرقت خود را نشان داده و با رعایت‌نکردن شاخص‌های سلامت و بهداشت در کنار ایجاد بزه، آرامش روانی جامعه را دستخوش تغییر می‌کند.

دشتی عنوان کرد: به دلیل ایجاد یک بافت همبند اجتماعی، شهرستان تنگستان فاقد سکونت‌گاه‌های غیررسمی بوده که سبب شده مشکلات حاشیه‌نشینی در آن وجود نداشته باشد.

وی یادآور شد: هر چند بین ایجاد جرائم و سکونت‌گاه‌های غیررسمی ارتباطی وجود دارد، اما به لطف وجود مردمی مومن و ولایتمدار در سطح شهرستان تنگستان و عملکرد مجموعه نیروهای انتظامی و امنیتی، این شهرستان یکی از امن‌ترین شهرستان‌های استان بوشهر است.

 

/*فارس

ارسال نظر