کد خبر : 16636

قائم‌مقام وزیر کشور مطرح کرد

استفاده از ظرفیت 117 هزار نفر عضو جدید شوراهای شهر و روستا برای پیگیری مطالبات مردم

استفاده از ظرفیت 117 هزار نفر عضو جدید شوراهای شهر و روستا برای پیگیری مطالبات مردم

قائم‌مقام وزیر کشور گفت: با انتخاب 117 هزار نفر برای عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستادر سطح کشور توسط مردم، می توان از این ظرفیت قوی در توسعه و پیشرفت جامعه استفاده کرد.

به گزارش بوشهر24، محمدحسین مقیمی بعد از ظهر امروز در همایش شوراهای استان بوشهر اظهار داشت: مردم در گوشه به گوشه خاک کشور با حضور حماسی، انتخابات 29 اردیبهشت را رقم زدند و اکنون وظیفه اعضاء شورای شهر و روستاست که برای برطرف کردن مطالبات مردم بسیج شوند.

وی افزود: حضور گسترده مردم در روز انتخابات 29 اردیبهشت ماه ضمن برملاء‌کردن برنامه‌های دشمن و کوتاه‌کردن دست دشمن برای انجام نیات پلیدش، پاسخ کوبنده به رئیس جمهوری امریکا در سفر به عربستان سعودی و اثبات بی‌تاثیری نیرنگ‌های دشمن بوده است.

قائم‌مقام وزیر کشور تصریح کرد: حضور مردم در انتخایات 29 اردیبهشت‌ماه به پایداری امنیت ملی کشور کمک کرد و ضروری است که مسوولان نیز با قدرشناسی از این حرکت گسترده مردمی، در تحقق مطالبات آنها تلاش کنند.

وی ادامه داد: سند چشم‌انداز 1404 و برنامه ششم توسعه، مهمترین ابزار در دست نمایندگان مردم در شورای پنجم است که می‌توانند هم‌راستا و منطبق بر آن به تولید برنامه برای خدمت به مردم تلاش کنند.

مقیمی یادآور شد: به دلیل داشتن یک جایگاه  مناسب شوراهای اسلامی در قانون اساسی، اعضاء شوراها باید از این زمینه برای پیشرفت عمرانی، اجتماعی، آموزشی، درمانی و بهداشتی استفاده کنند که قانون‌گذار تدوین طرح و لایحه از طریق شورای استان‌ها هم‌طراز با نمایندگان مجلس را در این زمینه پیش‌بینی کرده است.

قائم‌مقام وزیرکشور ادامه داد: در این راستا، شوراها باید افرادی را برای شورای شهرستان و استان برای شرکت در شورای عالی کشور انتخاب کنند که از یک توانمندی و کارآمدی خوبی برخوردار باشند.

مقیمی یادآور شد: فعالیت شورای پنجم در سطح کشور با حضور 117 هزار نفر منتخب مردم در روز 12 شهریورماه عملا آغاز می‌شود که از این ظرفیت قوی می توان در راستای توسعه و پیشرفت شهرها و روستاهای کشور استفاده کرد.

وی با اشاره به پیشنهاد 1.5 میلیارددلاری دولت به مجلس برای توسعه روستاهای کشور از محل صندوق توسعه ملی عنوان کرد: نقش شوراها در تسریع و اجرای سلامت طرح‌ها بسیار مهم است که می‌تواند توسعه روستاها را دنبال داشته باشد.

 

/*فارس

ارسال نظر