کد خبر : 16638

معاون استاندار بوشهر:

۶۵۰ میلیارد تومان در عمران شهری استان بوشهر هزینه شد

 ۶۵۰ میلیارد تومان در عمران شهری استان بوشهر هزینه شد

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: ۶۵۰ میلیارد تومان در ۳۷ شهر استان بوشهر برای اجراء و تکمیل ۶۰۰ پروژه عمرانی هزینه شد که ۳۱۰ میلیارد تومان این اعتبار بودجه عمرانی شهرداری‌‌ها بوده است.

به گزارشبوشهر24، سیدمحمدحسن باستی بعدازظهر امروز در نشست با شوراهای اسلامی شهرهای استان بوشهر با بیان اینکه این استان دارای یک‌میلیون و 164 هزار نفر جمعیت است اظهار داشت: این جمعیت 1.45 درصد کل جمعیت کشور است که 72 درصد شهری و مابقی در روستاها ساکن هستند.

وی با بیان اینکه 195 نفر منتخبان شورای اسلامی  استان بوشهر، اعضای شورای شهرها هستند خاطر نشان کرد: 91 درصد منتخبان شورای شهر استان بوشهر مدارک تحصیلی فوق دیپلم به بالا دارند.

معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دارای 624 روستا است تصریح کرد: 394 روستای استان بوشهر دارای شورا است که 1350 نفر عضو این شوراها هستند.

باستی با بیان اینکه در 352 روستای استان بوشهر دهیاری مستقر است افزود: نقش شوراها در شهرها و روستاها برای خدمت رسانی و بهبود وضعیت مناطق یک فرصت است که باید از موقعیت بهترین بهره‌برداری شود.

وی با اشاره به وضعیت عمران شهری  و اعتبارات در این عرصه بیان کرد:  650 میلیارد تومان در 37 شهر استان بوشهر برای اجراء و تکمیل 600 پروژه عمرانی سال گذشته هزینه شد که 310 میلیارد تومان این اعتبار بودجه عمرانی شهرداری‌‌ها بوده است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به اعتبارات ارزش افزوده گفت:از 337 میلیارد تومان اعتبارات ارزش افزوده استان بوشهر سال قبل 30 درصد آن در عمران روستاها هزینه شد.

باستی سرانه بودجه شهرداری‌های استان بوشهر را در سال‌ قبل 700 هزار تومان دانست و افزود: این میزان 70 درصد سرانه شهرداری‌های کل کشور بود که امسال این سرانه به 780 هزار تومان رسیده که 13 درصد نسبت به سال قبل رشد دارد.

وی با اشاره به اعتبارات عوارض آلایندگی استان بوشهر خاطر نشان کرد: در صورت وصول عوارض آلایندگی، امسال 500 میلیارد تومان در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار می‌گیرد.

 

/*تسنیم

ارسال نظر