کد خبر : 16651

رئیس پلیس شهرستان بوشهر:

۱.۳ میلیارد ریال چای خارجی قاچاق در بوشهر کشف شد

 ۱.۳ میلیارد ریال چای خارجی قاچاق در بوشهر کشف شد

رئیس پلیس شهرستان بوشهر گفت: با تلاش نیروی انتظامی شهرستان بوشهر، با توقیف ۵ دستگاه خودرو وانت در محورهای مواصلاتی این شهرستان، ۱.۳ میلیارد ریال چای خارجی قاچاق کشف شد.

به گزارش بوشهر24، سرهنگ ابراهیم عرب‌زاده در جمع خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر مبارزه با قاچاق کالا  بر نقش مهم  قاچاق کالا در اقتصاد جامعه پرداخت و اظهار داشت: قاچاق کالا به زیرساخت معیشتی و اقتصادی جامعه صدمات جبران ناپذیری وارد می‌کند که در این راستا به تولیدات داخلی و سلامت جامعه ضربه می‌زند.

وی با تاکید بر برخورد قاطع با قاچاق کالا و قاچاقچیان افزود: پلیس شهرستان بوشهر با تلاش شبانه‌روزی امکان فعالیت قاچاقچیان را غیرممکن کرده به‌گونه‌ای که تمام محورهای مواصلاتی و مناطق مختلف شهرستان بوشهر تحت رصد اطلاعاتی و عملیاتی پلیس قرار دارد.

رئیس پلیس شهرستان بوشهر با اشاره به اینکه یکی از محورهای سیاست اقتصاد مقاومتی مبارزه با قاچاق است تاکید کرد: قاچاق کالا به اشتغال و معیشت جامعه صدمه وارد می‌کند که براساس سیاست اقتصاد مقاومتی واردات و ترخیص هرگونه کالای خارجی بدون مجوز قانونی و پروانه گمرکی معتبر ممنوع است.

سرهنگ‌ عرب‌زاده از توقیف 5 خودرو حامل کالای قاچاق در محورهای مواصلاتی شهرستان بوشهر خبرداد و خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران با گشت‌زنی و کنترل خودروهای عبوری به 5 دستگاه خودرو وانت حامل کالا قاچاق مشکوک شده و آن‌ها را متوقف کردند.

وی با اشاره به کشف 656 کارتن چای خارجی بدون مجوز قانونی افزود: پس از توقف خودروها و بازرسی از آن‌ها 656 کارتن چای قاچاق که از طریق مبادی غیرقانونی وارد کشور شده بود کشف و برای بررسی به مقر انتظامی بوشهر منتقل شدند.

سرهنگ عرب‌زاده، ارزش این کالاهای قاچاق را 1.3 میلیارد ریال دانست و خاطرنشان کرد: طبق‌نظر کارشناس ارزش این محموله یک میلیارد و300 میلیون ریال برآورد شده است که در همین رابطه 5 نفر دستگیر و 5 دستگاه خودرو توقیف شد.

 

/*تسنیم

ارسال نظر