کد خبر : 16652

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر:

فضاهای کسب و کار و کارآفرینی استان بوشهر معرفی می‌شود

 فضاهای کسب و کار و کارآفرینی استان بوشهر معرفی می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در راستای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی، در هفته ملی مهارت و کارآفرینی، فضاهای کسب و کار و کارآفرینی استان بوشهر معرفی می‌شود.

به گزارش بوشهر24، عبدالرسول کازرونی  در نشست بررسی برنامه‌های هفته ملی مهارت و کارآفرینی در استان بوشهر، با بیان اینکه فراگیری آموزش‌های مهارتی زمینه‌ساز خروج جوانان و جویندگان کار از بن بست بیکاری است،اظهار داشت: در حال حاضر آموزشهای فنی و حرفه‌ای متولی اشتغال در سطوح کلان شغلی نیست ولی می‌تواند ظرفیت‌های بسیاری را برای توسعه اشتغال و رونق تولید ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در راستای افزایش مهارت‌های جوانان یکی از نیازهای لازم و ضروری در جامعه به شمار می‌رود تصریح کرد: آموزش‌های مهارتی فنی‌وحرفه‌ای به عنوان موتور قدرتمند توسعه کشور محسوب می‌شوند.

کازرونی با تاکید بر اینکه آموزش‌های مهارتی در رشد اقتصادی عدالت‌محور و افزایش بهره‌وری تاثیرگذار است، افزود: افزایش تولید، رفاه اجتماعی و امید به زندگی از دیگر بازخوردهای ارائه آموزش‌های مهارتی است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر توسعه کشور را مستلزم تربیت نیروی انسانی ماهر دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع مهارت آموزی در دنیا، باید به سمت کسب مهارت حرکت کنیم تا در آینده جوانانی ماهر در عرصه‌های مختلف کسب وکار داشته باشیم.

وی، از تشکیل کارگروه ویژه ستاد اجرایی گرامیداشت هفته کارآفرینی و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای خبر داد و هدف از آن را ترویج فرهنگ مهارت آموزی و تقویت کارآفرینی و کسب و کار عنوان کرد.

کازرونی با اشاره به معرفی فضاهای کسب و کار و کارآفرینی استان بوشهر تصریح کرد: در هفته ملی مهارت و کارآفرینی، با معرفی فضاهای کسب و کار و کارآفرینی، دانش و نگرش جوانان در حوزه‌های مهارتی ارتقا پیدا کند.

 

ارسال نظر