کد خبر : 16653

مدیرکل شیلات استان بوشهر مطرح کرد

سرمایه‌گذاری ۹۷۰ میلیارد ریالی پرورش ماهی در قفس در سد دشتستان+ تصاویر‌

 سرمایه‌گذاری ۹۷۰ میلیارد ریالی پرورش ماهی در قفس در سد دشتستان+ تصاویر‌

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: در اجرای طرح پرورش ماهی در قفس دریاچه سد رئیسعلی دلواری دشتستان، ۹۷۰ میلیارد ریال سرمایه‌‌گذاری شده است.

به گزارش بوشهر24، طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری در دشتستان با حضور رئیس سازمان شیلات ایران افتتاح شد.

در مراسم افتتاح این پروژه مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری توان تولید شش‌هزار تن ماهی در سال دارد، اظهار داشت: این طرح  ظرفیت پرورش 25 میلیون قطعه بچه ماهی و تولید شش هزار تن ماهی در سال دارد.

عباسعلی زنده‌بودی با بیان اینکه برای اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری 970 میلیارد ریال سرمایهگذاری شده است، خاطرنشان کرد: 665 میلیارد ریال از اعتبار مورد نیاز این طرح، از سوی صندوق توسعه ملی تسهیلات پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری برای 186 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می‌کند، خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح  12 قفس پرورش ماهی برای ذخیرهسازی بچه ماهی سوف دریایی در دریاچه سد رئیسعلی دلواری دشتستان مستقر شده پس از چهار ماه به مرحله برداشت می‌رسند.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه طرح پرورش ماهی در قفس زنجیره کامل تولید را شامل می‌شود، گفت: این پروژه دارای سه بخش تکثیر بچه ماهی، پرورش آنها در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری و فرآوری و بسته بندی آن است.

زنده بودی افزود: در طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری شش قفس 12 در 12 متری برای نگهداری بچه ماهی‌ها و 12 قفس 20 در 20 متر برای پرورش آنها در نظر گرفته شده است.

وی، با اشاره به صدور 35 مجوز پرورش ماهی در قفس با ظرفیت تولید سالانه 50 هزارتن در استان بوشهر، تصریح کرد: دو طرح دیگر در حال آماده سازی زیرساخت‌ها در سواحل استان بوشهر هستند که تا دو ماه آینده واردمدار تولید می‌شوند.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه برای تولید 100 هزار تن ماهی در قفس در استان بوشهر برنامه‌ریزی شده است، افزود: پیش بینی می‌شود در شش سال آینده تولید ماهی در استان بوشهر به 20 هزار تن افزایش یابد.

سرمایه‌گذار طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری دشتستان با بیان اینکه  اردیبهشت 93 نخستین جلسه برای اجرای این طرح برگزار شد، افزود: طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری  پس از سه سال شاهد بهرهبرداری از آن هستیم.

مدیرعامل گروه صنعتی پلیمر استان بوشهر با اشاره به اینکه بخش عملآوری هنوز فعال نشده است، گفت: تسهیلات مورد نیاز برای این بخش پرداخت شده اجرای این طرح که نیاز به مشارکت و همکاری بیشتر دست‌اندرکاران دارد نقش تاثیرگذاری در تولید، اشتغال و رونق منطقه دارد.

محمد وطن‌دوست با بیان اینکه پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری در منطقه شبانکاره دشتستان اجرا شده است، خاطرنشان کرد: در اجرای کامل این طرح پیش‌بینی می‌شود 500 شغل مستقیم ایجاد شود که ضمن این رونق به منطقه دشتستان و شبانکاره زمینه اشتغال جوانان را فراهم می‌کند.

مدیرعامل گروه صنعتی پلیمر استان بوشهر با اشاره به تولید 6 هزار تن ماهی در قفس در طرح یاد شده است، خاطرنشان کرد: برای پرورش ماهی در قفس 10 هکتاراز دریاچه سد رئیسعلی دلواری در اختیار گروه صنعتی پلیمر گذاشته  شده که می‌تواند سالانه 6 هزار تن ماهی تولید کند.

معاون امور هماهنگی اقتصادی و منابع انسانی استاندار بوشهر از آمادگی استانداری برای حمایت از تولیدکنندگان از جمله آبزی ‌روران خبر داد و افزود: استان بوشهر دو دهه است که در زمینه پرورش میگو فعالیت خوبی داشته و اکنون هم برای توسعه پرورش ماهی در قفس آماده همکاری با سرمایه‌گذاران است.

سعید زرین‌فر با بیان اینکه مشاوره و کمک‌های لازم به سرمایه‌گذاران ارائه می‌شود، گفت: مشاوره، جانمایی طرح، ایجاد منطقه پشتیبانی در خشکی با همکاری منابع طبیعی و امور اراضی و پیگیری برای تامین تسهیلات به سرمایه‌گذاران در حوزه آبزی‌پروری کمک می‌شود.

وی گفت: در یکی دو ماه آینده یک طرح پرورش ماهی در قفس با توان تولید چهاربرابر طرح کنونی در سواحل استان بوشهر به بهره‌برداری می‌رسد.

 

/*تسنیم

ارسال نظر