کد خبر : 16654

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان بوشهر خبر داد :

لایروبی کانال‌های آبیاری شبکه‌های آبیاری آبپخش و سعدآباد

لایروبی کانال‌های آبیاری شبکه‌های آبیاری آبپخش و سعدآباد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان بوشهر از از لایروبی کانال‌های دشتی و بنار آزادگان در شبکه آبیاری آبپخش و کانال‌های برمک و زیراه در شبکه آبیاری رودخانه دالکی در بخش سعدآباد شهرستان دشتستان خبر داد.

به گزارش بوشهر24، سیدمهدی موسوی صبح امروز  در شهرستان دشتستان اظهار داشت: به منظور افزایش راندمان انتقال و توزیع آب در شبکه‌های آبیاری بخش‌های آبپخش و سعدآباد شهرستان دشتستان با یک دستگاه بیل مکانیکی، عملیات لایروبی در کانال‌های بتنی باکسی روستای دشتی‌اسماعیل‌خانی و بنار آزادگان و کانال‌های برمک و زیراه انجام شد.

وی افزود: با لایروبی کانال‌های آبیاری سرعت انتقال آب افزایش خواهد داشت که در پی افزایش راندمان آب ، دور آبیاری نیز کوتاه‌تر خواهد شد .

 مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان بوشهر تصریح کرد: تعداد بیش از 200 هزار اصله نخل تحت پوشش کانال‌های دشتی و بنار آزادگان و بیش از 50 هزار اصله نخل تحت پوشش کانال برمک و زیراه است.

وی ادامه داد: با توجه به این که عملیات لایروبی در مجاورت جاده آسفالت روستای دشتی به مکابری شهرستان دشتستان با رعایت تمهیدات لازم در حال اجراست ضمن همکاری باغداران در راستای تعمیر و نگهداری، از رانندگان نیز خواسته می‌شود تا پایان اتمام لایروبی با احتیاط کامل و سرعت مطمئنه در مسیر تردد کنند. 

 

/*فارس

ارسال نظر