کد خبر : 16699

فرماندار شهرستان عسلویه:

اعتبارات عمرانی شهرستان عسلویه به ۲ برابر افزایش یافت

 اعتبارات عمرانی شهرستان عسلویه به ۲ برابر افزایش یافت

فرماندار شهرستان عسلویه گفت: اعتبارات عمرانی این شهرستان امسال با افزایش ۲ برابری نسبت به سال قبل از ۳۷ میلیارد به ۶۵ میلیارد تومان رسید.

به گزارش بوشهر24، عبدالله نادری ظهر امروز در نشست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان عسلویه با تاکید بر توزیع اعتبارات براساس شاخص‌های تعیین شده اظهار داشت: اعتبارات عمرانی شهرستان عسلویه براساس نیازسنجی واقعی و شاخص‌های تعیین شده توزیع شده است.

وی با بیان اینکه  اعتبارات مناطق نفت‌خیز افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: دولت در تصویب اعتبارات عمرانی امسال نگاه خاصی به مناطق مختلف به ویژه مناطق نفت‌خیز داشته به طوریکه اعتبارات این بخش، از 2 درصد به سه درصد افزایش یافته است.

فرماندار عسلویه با بیان اینکه افزایش اعتبارات مناطق نفت‌خیز تحول مهمی در توسعه مناطق ایجاد می‌کند، افزود: افزایش اعتبارات گامی مهم برای توسعه متوازن مناطق نفت‌خیز بشمار می‌رود.

نادری با اشاره به تخصیص 86.37 درصدی اعتبارات عمرانی شهرستان عسلویه خاطرنشان کرد: مجموع اعتبارات عمرانی سال گذشته شهرستان عسلویه 37 میلیارد تومان بود که  86.37 درصد آن تخصیص یافت و این در حالی است که میانگین تخصیص اعتبارات عمرانی استان بوشهر 61 درصد بود.

وی با بیان اینکه  توجه به زیرساخت‌های شهرستان عسلویه مورد توجه ویژه دولت و استان بوشهر است از افزایش 2 برابری اعتبارات عمرانی این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: اعتبارات عمرانی این شهرستان امسال با افزایش 2 برابری نسبت به سال قبل به 65 میلیارد تومان رسید.

فرماندار عسلویه با اشاره به نحوه توزیع اعتبارات در شهرستان گفت: توزیع اعتبارات یاد شده در راستای نیازهای واقعی شهرستان عسلویه  براساس مطالبات مردم ارائه شده در نشست‌های هم‌اندیشی انجام گرفته است.

نادری تاکید کرد: طرح‌های اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال و به ویژه مقوله آموزش به صورت ویژه در اعتبارات عمرانی استان بوشهر مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه  24.76 درصد از اعتبارات به حوزه آب شهری، روستایی و منطقه‌ای اختصاص یافته است افزود: 13.2 درصد به بخش راه و راهداری، 10.19 درصد به بخش آموزش و پرورش 8.77 درصد به حوزه برق و دیگر بخش‌ها اعتبارات قابل توجهی اختصاص یافته است.

 

/*تسنیم

ارسال نظر