کد خبر : 16708

بیش از210 میلیارد ریال ارزش افزوده به ورزش استان بوشهر اختصاص یافت

 بیش از210 میلیارد ریال ارزش افزوده به ورزش استان بوشهر اختصاص یافت

مدیر کل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: امسال 210میلیارد و 850 میلیون ریال از محل 27صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده به ورزش این استان اختصاص یافته است.

به گزارش بوشهر24، احمد بهروزیان فر روز یکشنبه اظهار داشت: توزیع این اعتبار بر اساس شاخص جمعیت هر شهرستان در استان انجام می شود که سهم شهرستان دیر در این ردیف نزدیک به 16 میلیارد ریال است.

وی اضافه کرد: سال گذشته چمن ورزشگاه بردخون در شهرستان دیر به اتمام رسید و اکنون مورد استفاده مردم قرار گرفته است و زمین شماره 2 شهر دیر یکی از نیازهای اصلی ورزشکاران است که با توجه به مشکل کم آبی باید چمن طبیعی آن به مصنوعی تبدیل شود.

مدیر کل ورزش و جوانان استان بوشهر اظهارداشت: همچنین در سال جاری نصب کف پوش سالن ورزشی شهر دیر، زمین چمن بازی شهر بردستان، عملیات اجرایی زمین بازی شهر دوراهک را در دستور کار داریم.

وی گفت: اعتبارات بسیار خوبی هم از محل نفت برای ورزش شهر های آبدان و بردستان اختصاص یافته است.

مدیرکل ورزش و جوانان بوشهر ادامه داد: روشنایی زمین ورزش شهر دیر نزدیک به 6 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که 50 درصد آن از 27 صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده لحاظ و بقیه از اعتبارات استانی تامین شده است که این طرح امسال به اتمام می رسد.

بهروزیان فر بیان کرد: امسال 19 طرح ورزشی در استان بوشهر اجرایی و یا به بهره برداری می رسد.

وی درباره آماده سازی زمین بازی شهر جم برای مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور گفت: زمین چمن شهر جم برای بازی هیچ مشکلی ندارد و تصمیم داریم که بازی های تیم فوتبال پارس جنوبی جم در این شهر برگزار شود.

بهروزیان فر یادآرشد: هم اکنون تیم شاهین بوشهر در لیگ دست 2 و باشگاه ایرانجوان در لیگ یک کشور حضور دارند و مشکلاتی در وضعیت مدیریتی این باشگاه ها وجود دارد که بررسی موضوع را به اداره ثبت اسناد و املاک استان واگذار کرده ایم تا آنها نتیجه را به ما اعلام کنند.

 

/*ایرنا

ارسال نظر