کد خبر : 16730

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر:

25 هزار نفر آموزش‌های مهارتی را در استان بوشهر فرا می‌گیرند

25 هزار نفر آموزش‌های مهارتی را در استان بوشهر فرا می‌گیرند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در سال جاری 3 میلیون و 500 هزار نفر ساعت آموزش در 15 مرکز آموزش دولتی و تیم های سیار روستایی،پادگان ها،زندان و کارگاه های جوار دانشگاه و صنوف به علاقه مندان به فراگیری مهارت ارائه می شود.

به گزارش بوشهر24، عبدالرسول کازرونی بعد از ظهر امروز  در نشست با خبرنگاران با تبریک و گرامی‌داشت هفته ملی مهارت اظهار داشت: در سال جاری 3 میلیون و 500 هزار نفر ساعت آموزش در 15 مرکز آموزش دولتی و تیم های سیار روستایی،پادگان ها،زندان و کارگاه های جوار دانشگاه و صنوف به علاقه مندان به فراگیری مهارت ارایه می شود.

وی افزود: تنها راه حل مشکلات بیکاری در جامعه مهارت‌آموزی است که اکنون این آموزش‌ها به صورت رایگان در 90 کارگاه آموزشی با تجهیزات کامل به مراجعه‌کنندگان آموزش داده می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به تدوین 270 حرفه‌ مهار‌ت‌آموزی در استان بوشهر، تصریح کرد: بر اساس ظرفیت اشتغال مناطق مختلف استان بوشهر حرفه‌های مهارتی تدوین و آموزش داده می‌شود که تاکنون افزون بر 270 حرفه مهارتی تدوین شده است.

کازرونی نقش مهارت آموزی را در توسعه اشتغال و توسعه اقتصادی هر منطقه بی بدیل دانست و افزود: با توجه به ظرفیت‌های استان بوشهر در حوزه نفت،گاز، پتروشیمی و نیروگاه اتمی در سال جاری یک‌هزار و 250 نفر بر اساس نیاز نیروگاه اتمی آموزش‌های مهارتی را در مراکز 15 گانه آموزش فنی و حرفه‌ای استان فرا خواهند گرفت.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های مهارت‌آموزی در عرصه صنعت هسته‌ای و نیروگاه اتمی بیان کرد: براساس تفاهم‌نامه منعقد شده آموزش مهارتی نیروهای مورد نیاز نیروگاه اتمی بوشهر در 9 کارگاه و مرکز آغاز شده که در مرحله نخست در 13 حرفه یک‌هزار و 250 نفر آموزش‌های مهارتی فرا می‌گیرند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با اشاره به تفاهم‌نامه منعقده شده با منطقه ویژه پارس جنوبی خاطر نشان کرد:‌ بر‌اساس انعقاد تفاهم‌نامه اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی،3 هزار نفر در مدت سه سال آموزش‌های مهارتی فرا می‌گیرند.

 

/*فارس

ارسال نظر