کد خبر : 16733

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اعلام کرد

سرمایه‌گذاری ۴۷۰۰۰ میلیارد ریالی در طرح‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی شمال بوشهر

 سرمایه‌گذاری ۴۷۰۰۰ میلیارد ریالی در طرح‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی شمال بوشهر

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: عملیات اجرای طرح‌های صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر با سرمایه گذاری بیش از ۴۷ هزار میلیارد ریال با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز می‌شود.

به گزارش بوشهر24، سید حسین حسینی محمدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه این منطقه تحول مهمی در تولید و اشتغال ایجاد می‌کند اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر دارای ظرفیت‌ها و ویژگی‌های مهمی است که مجموعه‌ای از صنایع مختلف پالایشگاهی، بالادستی، میانی و پایین دستی پتروشیمی در یک چرخه در آن طراحی شده است.

وی دسترسی و نزدیکی به آبهای آزاد  و  هم مرز  دریایی  با خلیج فارس را از دیگر ویژگی‌های منطقه ویژه شمال استان بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: دسترسی به خوراک  تاسیسات صنایع پایین دستی پتروشیمی و امکان اتصال به خطوط سراسری ششم و نهم انتقال گاز از قابلیت‌های منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از اجرایی شدن طرح‌های پتروشیمی در این منطقه با مشارکت بخش خصوصی برداد و گفت:عملیات اجرای طرح‌های صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز می‌شود.

حسینی محمدی افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت بمنظور آغاز عملیات اجرایی چند طرح پتروشیمی و بهره برداری از  منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر  روز چهارشنبه  4 مرداد ماه وارد بوشهر می‌شود.

وی بیان کرد: در سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان بوشهر بهره برداری از منطقه ویژه شمال استان بوشهر در شهرستان دیلم و واگذاری زمین  به سرمایه‌گذاران انجام می‌‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه طرح پتروشیمی یاد شده با سرمایه گذاری بیش از  47 هزار میلیارد ریال اجرایی می‌شود خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح مهم که اشتغالزایی 950 نفر  برای تولید پلیمرهای پروپیلن به اشکال ابتدایی ، پلی اتیلن، اتیلن،پروپیلن،نفتای سبک  پیش بینی شده بیش از 47 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود.

حسینی محمدی ابراز امیدواری کرد با آغاز عملیات اجرایی طرح مذکور در آینده نزدیک شاهد توسعه متوازن منطقه‌ای و ایجاد فرصتهای شغلی بیشتر در شمال استان باشیم .

 

/*تسنیم

ارسال نظر