کد خبر : 16737

14مدرسه دوره متوسطه اول در استان بوشهر ادغام می شوند

 14مدرسه دوره متوسطه اول در استان بوشهر ادغام می شوند

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: از 46 مدرسه زیر 20 نفر دانش آموز این استان، 14 مدرسه دوره متوسطه اول در ادغام و تجمیع می شوند.

به گزارش بوشهر24، ناصر کرمی روز دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: این اقدام به دلیل پایین بودن سرانه دانش آموزی و افزایش کیفیت آموزش انجام می شود.

وی با بیان اینکه هفت مدرسه 2 نفره ابتدایی در استان بوشهر فعال است ادامه داد: تجمیع مدرسه ها در مقطع ابتدایی با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع در دستور کار نیست.

کرمی اظهار کرد: در زمان حاضر 143مدرسه با جمیعت 21 تا 45 دانش آموز در استان بوشهر فعال هستند که از این تعداد 76 مدرسه دردوره متوسطه اول، 27 مدرسه در دوره متوسطه نظری، پنج مدرسه فنی و حرفه ای و 35 مدرسه کارو دانش هستند.

وی با بیان اینکه ساخت اردوگاه علمی فرهنگی دانش آموزی در دستور کار است گفت: این اردوگاه شامل انواع کارگاه های آموزشی، علوم، فنون و کتابخانه است که طراحی آن انجام و براساس اردوگاه دانش آموزی کشوری ساخته می شود.

کرمی افزود: برای ساخت این اردوگاه استانی 10 هکتار زمین نیاز است.

استاندار بوشهر گفت: برای ادغام مدرسه های دوره متوسطه اول باید بررسی های لازم انجام شود.

مصطفی سالاری درباره واگذاری مدرسه های نیمه تمام به بخش خصوصی گفت: واگذاری مدرسه های نیمه تمام به بخش خصوصی برای تکمیل با توجه به اینکه مالکیت این مدارس واگذار نمی شود، کار مناسبی است.

وی تاکید کرد: واگذاری مدرسه های نیمه تمام به بخش خصوصی با کاربری آموزشی در مقطع زمانی مشخص انجام شود.

 

/*ایرنا

ارسال نظر