کد خبر : 16744

مدیر آبفای گناوه:

۴۵ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های آبرسانی گناوه مصوب شد

 ۴۵ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های آبرسانی گناوه مصوب شد

مدیر آبفای گناوه گفت: ۴۵ میلیارد ریال امسال برای اجرای طرح‌های مختلف آبرسانی در کمیته برنامه‌ریزی گناوه مصوب شده که در صورت تخصیص می‌تواند در حل مشکلات این حوزه کارگشا باشد.

به گزارش بوشهر24، غلامرضا مختاری صبح امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های آبرسانی گناوه، با بیان اینکه شهرستان گناوه در وضعیت مطلوبی از نظر توزیع آب آشامیدنی قرار دارد اظهار داشت: در شبانه روز 22 هزار متر مکعب آب در شبکه آبرسانی گناوه توزیع می‌شود که در صورت قرار گرفتن فرهنگ مدیریت مصرف در دستور کار مشترکان، جوابگوی نیازهای مردم این شهرستان است.

وی با بیان اینکه سرانه مصرف آب در گناوه ، 280 لیتر در شبانه‌روز برای هر نفر ثبت شده است خاطر نشان کرد: شهر گناوه دارای جمعیت 90 هزار نفری است که مصرف سرانه آب در این شهر 280 لیتر است با این وجود متوسط مصرف سرانه آب آشامیدنی در کشور و مناطق جنوبی 220 لیتر تعیین شده است.

مدیر آبفای گناوه تعداد مشترکان آب در شهر گناوه را 27 هزار و 500 مشترک دانست و تصریح کرد: یکی از مشکلات مهم در شبکه آبرسانی گناوه میزان هدر رفت بالای آب است که برای کاهش هدر رفت برنامه‌ریزی مدونی شده است.

مختاری با اشاره به 40 درصدی میزان هدر رفت آب در شهر گناوه بیان کرد: طول شبکه آبرسانی شهرستان گناوه 500 کیلومتر است که میزان هدر رفت آب از این شبکه و خطوط انتقال و خرابی کنتور مشترکان 40 درصد ارزیابی می‌شود.

وی با بیان اینکه 20 درصد از هدر رفت آب مربوط به شبکه‌های فرسوده آبرسانی است گفت: حدود 100 کیلومتر از طول 500 کیلومتری شبکه آبرسانی گناوه فرسوده است که نیاز مبرم به بازسازی دارد.

مدیر آبفای گناوه با اشاره به اختصاص 25 میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های بازسازی شبکه آبرسانی گناوه خاطر نشان کرد: 45 میلیارد ریال امسال برای اجرای طرح‌های مختلف آبرسانی در کمیته برنامه‌ریزی گناوه مصوب شده که در صورت تخصیص می‌تواند در حل مشکلات آبرسانی کارگشا باشد.

مختاری، پرداخت دیون پیمانکاران را مورد تاکید قرار داد و افزود: بخش عمده‌ای از اعتبارات مصوب دیون پیمانکاران است.

وی با تاکید بر بازسازی شبکه فرسوده آبرسانی گناوه خاطر نشان کرد:با توجه به فرسودگی بخشی از شبکه آبرسانی گناوه ضرورت دارد برای توزیع عادلانه آب بین مشترکان شبکه‌های فرسوده نوسازی شود.

 

/*تسنیم

ارسال نظر