کد خبر : 16748

تداوم گرما و شرجی در بوشهر

 تداوم گرما و شرجی در بوشهر

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: براساس نقشه های پیش بینی هواشناسی روند افزایش دما و رطوبت در این استان که از هفته گذشته آغاز شده، همچنان ادامه می یابد.

به گزارش بوشهر24، پیام مساعدی روز سه شنبه اظهار داشت: با تداوم میزان بالای رطوبت در استان بوشهر روز چهارشنبه برای چهارمین روز متوالی مه صبحگاهی برای این استان پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: در 24 ساعت گذشته شهرهای خارگ، عسلویه و گناوه به ترتیب با 98، 86 و 81 درصد بیشترین میزان رطوبت را در استان بوشهر داشتند.

مساعدی با اینکه در این مدت برازجان با 9 درصد کمترین میزان رطوبت را تجربه کرد اظهار داشت: در ای مدت برازجان با 48 و عسلویه با 27 درجه سانتیگراد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان دما را در استان بوشهر تجربه کردند.

وی یادآور شد: هم اکنون دمای هوا در بوشهر 37 درجه و میزان رطوبت هوا نیز 52 درصد گزارش می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده تغییر موقت جهت جریانات به شمالی و افزایش موقت سرعت آن در قسمت های شمالی استان است.

وی یادآور شد: با توجه به افزایش سرعت باد در قسمت های شمالی احتمال تشکیل گرد و خاک در برخی نقاط دور از انتظار نیست.

مساعدی گفت: در 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی در برخی نقاط مه صبحگاهی و از بعد از ظهر در قسمت های شمالی استان وزش باد و احتمال گرد وخاک پیش بینی می شود.

وی افزود: در این مدت جهت وزش باد متغیر بطور غالب جنوب غربی تا شمال غربی با سرعت هشت تا 30 کیلومتر در ساعت پیش بینی شده که در برخی از ساعت ها در قسمت های شمالی استان تا 38 کیلومتر در ساعت نیز می رسد.

وی افزود: ارتفاع موج در خلیج فارس نیز 30 تا 90 سانتی متر پیش بینی شده که از امشب در نواحی شمالی استان به 60 تا 120 سانتی متر نیز افزایش می یابد.

مساعدی اظهار داشت: فردا زمان جزر اول دریا ساعت 03:33 بامداد، مد اول 09:56، جزر دوم 17: 17 و مد دوم دریا 23:41 خواهد بود.

 

/*ایرنا

ارسال نظر