کد خبر : 16753

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس:

بنیاد مسکن سوپاپ تنظیم مسکن در شهرهاست

بنیاد مسکن سوپاپ تنظیم مسکن در شهرهاست

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور بنیاد مسکن در شهرها به‌عنوان یک سوپاپی برای تنظیم مسکن در شهرهاست.

به گزارش بوشهر24، سید کمال‌الدین شهریاری بعد از ظهر امروز اظهار داشت: یکی از رسالت‌های مهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بر اساس فرمان حضرت امام راحل، تأمین مسکن برای اقشار آسیب‌پذیر و محروم در روستاها بوده است.

وی با اعلام این که حضور بنیاد مسکن به‌ عنوان یک سوپاپی برای تنظیم مسکن در شهرها مهم است، افزود:  نقش بنیاد مسکن در ساخت‌وساز و واگذاری مسکن به قیمت تمام‌شده به اقشار آسیب‌پذیر به‌ خصوص قشر جوان، سبب شده که از بالا رفتن قیمت مسکن جلوگیری به عمل آید.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پروژه 44 واحدی بنیاد مسکن در شهر خورموج با استقبال خوب متقاضیان مواجه شد که بر اساس قرارداد، متقاضیان نسبت به تأمین اقساط و پیش‌پرداخت طبق زمان‌بندی عمل کردند در حالی که بانک مسکن در پرداخت سهم مشارکت بانکی عقب‌تر از پروژه و مشارکت متقاضیان است .

شهریاری بیان کرد: بانک مسکن به ازای هر واحد 40 میلیون تومان تسهیلات مشارکت در ساخت باید پرداخت کند تا این‌که این پروژه به اتمام برسد و پس از سند تفکیکی پرداخت وام مذکور تبدیل به مشارکت فروش اقساطی شده و بهره‌برداران اقدام به پرداخت اقساط 40 میلیون تومانی کنند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان گفت: این موضوع را به زودی در تهران پیگیری می‌کنم تا بانک مسکن را متقاعد کنیم بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که داشته‌اند نسبت به اعطای تسهیلات این پروژه عمل کنند.

وی تأکید کرد: پروژه 44 واحد با سهم آورده متقاضی و منابع داخلی بنیاد مسکن 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با پرداخ  وام توسط بانک مسکن این پروژه سریع‌تر به اتمام می‌رسد و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد که می‌تواند بخشی از مشکلات مسکن در شهر خورموج برای جوانان را رفع کند.

 

/*فارس

ارسال نظر