کد خبر : 16777

وزیر صنعت در دیلم:

۱.۵ میلیارد دلار در ساخت صنایع پتروشیمی منطقه ویژه شمال بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

 ۱.۵ میلیارد دلار در ساخت صنایع پتروشیمی منطقه ویژه شمال بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: عملیات ساخت ۵ مجتمع پتروشیمی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر با سرمایه‌گذاری بیش از ۱.۵ میلیارد دلار آغاز شد که صنایع پایین دستی از دیگر پروژه‌های این مجتمع‌های پتروشیمی است.

به گزارش بوشهر24، محمدرضا نعمت‌زاده دیشب در جمع خبرنگاران شهرستان دیلم، با بیان اینکه مجتمع‌های پتروشیمی شمال استان بوشهر قدری با تاخیر اجراء شد، اظهار داشت: تکمیل مطالعات زیست‌محیطی، تامین خوراک صنایع پتروشیمی و ایجاد زیر‌ساخت‌های لازم از عومل تاخیر در اجرای مجتمع‌های پتروشیمی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر است.

وی با قدردانی از مشارکت سرمایه‌‌گذار در اجرای پروژه صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر خاطر‌نشان کرد: نخستین پروژه منطقه ویژه شمال استان بوشهر با مشارکت یکی از سرمایه‌گذارانی که در این نوع فعالیت‌ها دارای تجربه است، آغاز شده که شامل 5 مجتمع پتروشیمی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از سرمایه‌گذاری 1.5 میلیارد دلاری در ساخت این صنایع عظیم پتروشیمی خبر داد و ‌گفت: عملیات ساخت 5 مجتمع پتروشیمی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر با سرمایه‌گذاری بیش از 1.5 میلیارد دلار آغاز شده است.

نعمت‌زاده با اشاره به تولید محصولات این صنایع در مصرف داخلی و صادرات افزود: در صنایع پتروشیمی منطقه ویژه شمال استان بوشهر از گاز طبیعی، مواد پلیمری تولید می‌شود که در مصارف داخلی و صادرات کاربرد دارد.

وی  با اشاره به  اینکه ساخت صنایع پایین دستی از دیگر پروژه‌های این منطقه ویژه است، گفت: پس از تکمیل 5 مجتمع پتروشیمی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر، پروژه‌های صنایع پایین دستی با سرمایه‌گذاری بیش از 1.5 میلیارد دلار ساخته می‌شود که نقش مهمی در رونق منطقه و اشتغال دارد.

 

/*تسنیم

ارسال نظر