کد خبر : 16781

فرماندار دشتی:

اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای شهرستان دشتی به ۲ برابر افزایش یافت

 اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای شهرستان دشتی به ۲ برابر افزایش یافت

فرماندار دشتی گفت: اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای شهرستان دشتی از ۲۹ میلیارد تومان سال قبل، اکنون به بیش از ۵۹ میلیارد تومان رسیده که نسبت به سال قبل افزایش ۲ برابری دارد.

به گزارش بوشهر24،  غلامرضا مهرجو صبح  امروز در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دشتی با بیان اینکه  به زیر ساخت‌های این شهرستان توجه ویژه‌ای شده است اظهار داشت: در سه سال گذشته افزون بر 168 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌ها و تامین اعتبارات در راستای اجرای طرح‌های عمرانی در این شهرستان توزیع شده که نقش مهمی در تحقق مطالبات مردم داشته است.

وی با بیان اینکه از اعتبارات یاد شده 140 میلیارد تومان از منابع استانی بوده افزود: از 168 میلیارد تومان اعتباری که از سال 93 تا 95 در شهرستان  دشتی توزیع شده 140 میلیارد تومان آن از منابع استانی و مابقی از محل اعتبارات ارزش افزوده بوده است.

مهرجو با بیان اینکه از این مبلغ 40 درصد آن به نقاط شهری تخصیص یافت خاطر نشان کرد: از اعتبارات یاد شده 67 میلیارد تومان به نقاط شهری و 52 درصد معادل 87 میلیارد تومان به نقاط روستایی اختصاص داده شد.

فرماندار دشتی ، با اشاره به تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام بیان کرد: روند تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در دشتی تسریع یافته به‌گونه‌ای که از 265 پروژه بیش از 195 پروژه آن تکمیل شده و اکنون  70 پروژه  نیمه تمام در دشتی وجود دارد.

وی با بیان اینکه تخصیص اعتبارات در سال‌های گذشته به‌طور متوسط 53 درصد بود افزود: با وجود تخصیص 53 درصدی اعتبارات عمرانی ولی تعداد زیادی از پروژه‌های تکمیل و افتتاح شد.

مهرجو با اشاره به افزایش 2 برابری اعتبارات عمرانی امسال خاطر نشان کرد: اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای شهرستان دشتی از 29 میلیارد تومان سال قبل، اکنون به بیش از 59 میلیارد تومان رسیده که نسبت به سال قبل افزایش 2 برابری دارد.

فرماندار دشتی، تقویت سفره‌های زیر زمینی را از اولویت اعتبارات امسال در دشتی دانست و تصریح کرد: 25 درصد اعتبارات شهرستان دشتی به حوزه آب اختصاص یافته است.

وی، نوسازی، توسعه شبکه آبرسانی، لایروبی قنات و کانال‌های آبیاری، آبرسانی شهری و روستایی و عشایری، احداث آب انبار، تجهیز چاهها، پایش اندازه‌گیری شبکه‌های آب، اجرای سازه‌ها، طرح‌های آبخیز داری، تغذیه مصنوعی و اجرای سدهای متوسط و کوچک را از جمله پروژه‌های بخش اب دانست.

فرماندار دشتی بخش راه، بهداشت و درمان، عمران شهرها و روستاها، ورزش و آموزش را از دیگر اولویت‌های توزیع اعتبارات امسال عنوان کرد و  از مدیران کل دستگاههای اجرایی خواست پیگیر جذب اعتبارات ملی از سوی وزارتخانه‌ها نیز باشند چراکه اعتبارات شهرستان دشتی به تنهایی جوابگو نیازهای اعتباری و پروژه‌های شهرستان نیست.

 

/*تسنیم

ارسال نظر