کد خبر : 16796

پیداشدن لاشه پلنگ در کوه بیرمی بوشهر

 پیداشدن لاشه پلنگ در کوه بیرمی بوشهر

پایگاه اطلاع رسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اعلام کرد: لاشه یک قلاده پلنگ در ارتفاعات بیرمی روستای 'آشی' در منطقه حفاظت شده خاییز تنگستان پیدا شد.

به گزارش بوشهر24، این پایگاه روز جمعه با انتشار مطلبی نوشت: در پی اطلاع رسانی یکی از اهالی شهر خورموج مبنی بر مشاهده لاشه یک قلاده پلنگ در ارتفاعات آشی در منطقه حفاظت شده خاییز ، صبح روز پنجشنبه اکیپی متشکل از اداره یگان حفاظت اداره کل محیط زیست و ماموران اجرایی محیط زیست شهرستان تنگستان به همراه شخص مشاهده کننده لاشه عازم این محل شدند.

براساس این گزارش، پس از ثبت محل و بررسی های اولیه لاشه به پایین دست و پاسگاه محیط زیست منتقل شد.

این گزارش حاکیست، با توجه به گذشت زمان از تلف شدن این حیوان قسمتی از لاشه تخریب شده و در مشاهدات اولیه آثاری از مرگ از طریق شکار جانور مشاهده نشده است.

پایگاه اطلاع رسانی اعلاک کرده است: علت احتمالی مرگ این پلنگ پس از بررسی های بیشتر و کالبد شکافی که در روزهای آتی صورت خواهد گرفت اطلاع رسانی می شود.

مناطق کوهستانی شهرستانهای دشتی، تنگستان و دشتستان در استان بوشر از مناطق عمده زیست گونه ارزشمند پلنگ است که در سالهای اخیر طبق مستندات ثبت شده با استفاده از دوربین های تله ای و مشاهده های مردمی بواسطه تنویر افکار عمومی و شرایط بهتر زیستگاهی در کنار اجرای طرحهای حفاظتی از این گربه سان، جمعیت آنها رو به افزایش است.

کوه های بیرمی در منطقه حفاظت شده خاییز در شهرستان تنگستان واقع شده است.

منطقه خاییز دارای چشمه های متعدد آب شیرین است که در جنوب شرق بوشهر واقع است.

 

/*ایرنا

ارسال نظر