کد خبر : 16800

امام جمعه شهر کاکی مطرح کرد

ضرورت اجرای پروژه‌های پارس‌شمالی توسط وزارت نفت

ضرورت اجرای پروژه‌های پارس‌شمالی توسط وزارت نفت

امام جمعه کاکی گفت: عملیاتی‌شدن فازهای پارس‌شمالی و میدان نفتی در راستای رفع مشکل بنیادین اشتغال جوانان در شهرستان‌های دشتی تنگستان شد.

به گزارش بوشهر24، حجت‌الاسلام محمد محمدی شامگاه روز جمعه در نشست با نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در شهر کاکی شهرستان دشتی اظهار داشت: شایسته استان بوشهر و شهرستان دشتی نیست که با حجم انبوهی از افراد تحصیل‌کرده و دارای مهارت اما فاقد شغل و بیکار مواجه باشد.

 وی افزود: یکی از راه‌های جذب این افراد از طریق پروژه‌های نفتی و شاغل شدن در صنایع نفت و گاز استان بوشهر است که انتظار می‌رود عملیاتی‌شدن فازهای پارس‌شمالی در راستای رفع مشکل بنیادین اشتغال جوانان در شهرستان‌های دشتی و تنگستان به عنوان یک اولویت مدنظر مسوولان وزارت نفت قرار گیرد.

امام جمعه شهر کاکی شهرستان دشتی استان بوشهر تصریح کرد: مردم شهرستان دشتی، مردمی بی‌ادعا و کم‌توقع هستند و انتظار داریم که نسبت به مسائل و مشکلات این مردم توجه ویژه‌ای شود.

وی ادامه داد: از پیگیری‌های نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی به‌ویژه در بحث گمرک لاور ساحلی، لایروبی و تلاش برای مصوب شدن چارت گمرک تقدیر می‌کنم.

محمدی اظهار داشت: از بدو ورود شهریاری به مجلس شورای اسلامی نامه چهار صفحه‌ای در تمامی حوزه‌ها به وی به عنوان نمایند ه مردم نوشته‌ام که با پیگیری جدی نماینده برخی از بنده‌های آن محقق و برخی هم در دست اقدام و پیگیری است.

 

وی تاکید کرد: توجه بیشتر به شیلات و رفع مشکلات آبزی پروران توسط شیلات، پرورش آبزیان در 22.5 کیلومتر ساحل این بخش و

تبدیل بخشداری کاکی به بخشداری ویژه با توجه به مساحت و مرزی‌بودن دهستان مهم مرزی کبگان از خواسته‌های به‌حق مردم این دیار است.

امام‌جمعه کاکی ادامه داد: ترمیم جاده کاکی به شیخیان و تأمین اعتبار پل، ارتقاء و توسعه مراکز بهداشتی شهر کاکی و تبدیل آن  به مرکز درمان بستر زیارت و بادوله، مساعدت در ساخت مصلای جمعه کاکی، نوسازی و توسعه زیرساخت‌های آب، برق و مخابرات کاکی و بادوله، لزوم توجه و تحویل آب روستاهای مسیله، گزک به آب روستایی و رفع مشکلات مردم، ترمیم راه‌های فرعی این روستاها که درسیل خسارت جدی دید و تأمین شبکه برق بعضی از ابنیه‌های مذهبی از دیگر خواسته‌های مردم این دیار است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: خدمت صادقانه و بی‌منت به مردم به‌ویژه در مناطق محروم از وظایف همه ماست.

سید کمال‌الدین شهریاری افزود: با راه‌اندازی گمرک لاور ساحلی که دارای سابقه دیرینه است، شغل‌های فراوانی برای مردم این دیار به جود می‌آید.

 

/*فارس

ارسال نظر