کد خبر : 16805

فرماندار تنگستان:

عملیات پروژه سد خائیز تنگستان و آب‌شیرین‌کن دلوار با حضور وزیر نیرو اجرایی می‌شود

 عملیات پروژه سد خائیز تنگستان و آب‌شیرین‌کن دلوار با حضور وزیر نیرو اجرایی می‌شود

فرماندار تنگستان گفت: در ۱۰ روز آینده امیدواریم عملیات ساخت پروژه سد خائیز تنگستان و آب‌شیرین‌کن دلوار با حضور وزیر نیرو اجرایی شود.

به گزارش بوشهر24، عادل دهدشتی صبح امروز در نشست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان تنگستان با بیان اینکه اعتبارات تملک‌دارایی و سرمایه‌ای تنگستان امسال از افزایش قابل توجهی برخوردار است اظهار داشت: با افزایش اعتبارات عمرانی شهرستان تنگستان، تکمیل طرح‌های نیمه تمام و پرداخت مطالبات پیمانکاران در اولویت قرار دارد.

وی از اجرایی شدن ایستگاه فوق توزیع برق جائینک تنگستان خبرداد و گفت: عملیات اجرایی ایستگاه فوق توزیع برق جائینک  تنگستان با اعتباری افزون بر 13 میلیارد تومان در حوزه انتقال برق،هفته آینده انجام می‌شود.

فرماندار تنگستان با اشاره به اینکه توزیع اعتبارات امسال با اولویت اتمام پروژه‌های نیمه تمام و مطالبات پیمانکاران انجام می‌شود خاطر نشان کرد: اکنون در تنگستان 120 میلیارد تومان پروژه‌های مطالباتی و نیمه تمام وجود دارد که بخش زیادی از آن مربوط به جلسه کمیته برنامه‌ریزی سال قبل است که این  پروژه‌ها در اولویت پرداخت قرار گرفته است.

دهدشتی، عمده اعتبارات امسال  را در فصل آموزش و نوسازی و تعمیر و تجهیز مدارس دانست و خاطر نشان کرد: 5 میلیارد و 950 میلیون تومان به فصل آموزش و پرورش، 12.8 میلیارد تومان به فصل حمل و نقل و راهداری  و در حوزه عمران شهری تنگستان 7 میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه توجه ویژه‌ای به حوزه تامین آب و عمران روستایی شده است افزود: با توجه به تعدد پروژه‌های کلان و مهم در حوزه عمران روستایی و تامین آب در مجموع در آب منطقه‌ای، آبفای شهری و روستایی،  حدود 9 میلیارد و 250 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.

فرماندار تنگستان با اشاره به اجرای پروژه‌ها در بخش ورزش و جوانان خاطر نشان کرد: در حوزه ورزش و جوانان، اتمام و بهره برداری از حدود 5 تا 6 سالن ورزشی حدود 7 میلیارد تومان برای این حوزه، در بخش سلامت و بهداشت و درمان، احداث و بهره برداری از حدود 13 خانه بهداشت روستایی و در حوزه گردشگری، بهسازی محور خائیز، موزه شهید رئیسعلی دلواری، قلعه زائرخضرخان اهرمی و  آبگرم اهرم و میراحمد در دستور کار قرار دارد.

دهدشتی  از اجراء و تکمیل بزرگراه اهرم به برازجان خبرداد و تصریح کرد:بزرگراه اهرم به برازجان بعنوان یکی از مطالبات دیرینه مردم تنگستان، در لایحه بودجه 96 قرار گرفته که امیدواریم تا پایان امسال بخش‌هایی از آن به بهره‌برداری برسد.

وی با تاکید بر تکمیل فاز دوم بیمارستان اهرم افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده و تخصیص اعتبارات لازم امید می‌رود فاز  دوم  بیمارستان امام حسین(ع) اهرم  امسال تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

فرماندار تنگستان با اشاره به ساخت سد خائیز در این شهرستان بیان کرد:  تامین آب برای کشاورزی یکی از مطالبات مردم تنگستان است که در همین راستا در 10 روز آینده امیدواریم عملیات ساخت پروژه سد خائیز و آب‌شیرین‌کن دلوار با حضور وزیر نیرو  اجرایی شود.

 

/*تسنیم

ارسال نظر