کد خبر : 16810

استاندار بوشهر:

طرح ساماندهی کالای ملوانی «ته‌لنجی» استان بوشهر در هیئت دولت بررسی می‌شود

 طرح ساماندهی کالای ملوانی «ته‌لنجی» استان بوشهر در هیئت دولت بررسی می‌شود

استاندار بوشهر گفت: چهارشنبه هفته جاری طرح ساماندهی کالای ملوانی «ته‌لنجی» در هیئت دولت بررسی ‌و در صورت تصویب تحول عظیمی در حوزه اقتصاد و معیشت ساحل‌نشینان استان ‌ایجاد می‌شود.

به گزارش بوشهر24، مصطفی سالاری ظهر امروز در نشست با فعالان سیاسی و اجتماعی شهرستان دیلم با اشاره به اینکه تجارت دریایی و بازرگانی یکی از ظرفیت‌های مهم این شهرستان است اظهار داشت: با تصویب و اجرایی شدن طرح  ساماندهی ته‌لنجی و کالای ملوانی، کسب و کار در دیلم و تمام شهرها و نقاط ساحلی استان بوشهر رونق قابل توجهی می‌گیرد.

وی با بیان اینکه طرح ساماندهی کالای ملوانی«ته‌لنجی» دوشنبه این هفته در کمیسیون اقتصادی هیئت دولت بررسی می‌شود گفت: پس از بررسی این طرح در کمیسیون اقتصادی، چهارشنبه این هفته طرح ساماندهی کالای ملوانی«ته‌لنجی» در هیئت دولت بررسی می‌شود و در صورت تصویب تحول عظیمی در حوزه اقتصاد و معیشت ساحل نشینان استان بوشهر ایجاد می‌شود.

استاندار بوشهر با اشاره به توسعه فعالیت‌های فرآوری کالا در نقاط مختلف بندری استان بوشهر گفت: در راستای کالای مشمول ته‌لنجی برنامه‌های مهمی در توسعه کسب و کار جدید طراحی شده و در این راستا زمینه پردازش و فرآوری کالاهای مختلف در  مناطق ساحلی استان بوشهر از جمله بندر دیلم فراهم می‌شود.

سالاری با اشاره به رونق یافتن طرح‌های گردشگری در مناطق ساحلی استان بوشهر گفت: با تصویب طرح ساماندهی کالای ملوانی در هیئت دولت، ضمن اینکه کسب و کار و اشتغال جدید ایجاد می‌شود گردشگری در این نقاط رونق می‌گیرد.

وی با تاکید بر تقویت نهادهای مدنی در دیلم افزود: باید نهادهای مدنی در شهرستان دیلم تقویت و توسعه یابد تا بتوان، مطالبات مردم این شهرستان پیگیری کنند.

استاندار بوشهر، با بیان اینکه جامعه شهرستان دیلم، جامعه‌ای باسوادو باسابقه طولانی و درخشان فرهنگی است خاطر نشان کرد: تقویت نهادهای مدنی و اجتماعی مردمی که مطالبه‌گری در دستور کار داشته باشد باید مورد توجه جدی در شهرستان دیلم قرار بگیرد.

سالاری با اشاره به نشست‌های هم اندیشی در نقاط مختلف استان بوشهر تصریح کرد: در نشست‌های هم‌اندیشی که در عرصه‌های مختلف برگزار شد نظرات و پیشنهادات مردم مورد توجه قرار گرفت که  مطالبات مردم در کتاب هم‌اندیشی تدوین شد.

وی با بیان اینکه تاکنون 80 درصد مطالبات مردم بر اساس نشست‌های هم‌اندیشی اجرایی شده و یا در حال اجراء است گفت: حل مشکلات و تحقق مطالبات مردم از ماموریت‌های مهم مسئولان دستگاه‌های اجرایی است که این مهم همواره مورد توجه مدیران قرار دارد.

استاندار بوشهر از اجرای طرح سد دره امیری دیلم خبرداد و خاطر نشان کرد: با تامین اعتبار، طرح سد دره امیری دیلم امسال عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود و این در حالی است که اجرای طرح‌های آبخیزداری مورد توجه ویژه قرار دارد.

سالاری با بیان اینکه سال قبل 8 میلیارد تومان از اعتبارات استانی در اجرای طرح‌های آبخیزداری تخصیص یافت گفت:  در نشست با رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع مقرر شد به میزان 140 میلیارد تومان طرح‌های آبخیزداری در استان بوشهر امسال اجرایی شود.

وی با بیان اینکه طرح‌های آبخیزداری در مدت 1.5 سال به بهره‌برداری می‌رسد تصریح کرد: در اجرای این طرح‌ها که تقویت سفره‌های زیر زمینی به همراه دارد در اراضی پایین دستی کشاورزی اجرایی می‌شود که نفع آن به کشاورزان برگردد.

استاندار بوشهر با اشاره به  افتتاح رسمی منطقه ویژه شمال استان بوشهر در شهرستان دیلم افزود: افتتاح این منطقه وآغاز اجرای طرح‌های پتروشیمی، تحول مهم اقتصادی و اشتغال‌زایی برای مردم منطقه در پی دارد.

سالاری با اشاره به اجرای طرح کاداستر در اراضی ملی و کشاورزی استان بوشهر گفت: اجرای این طرح نقش مهمی در حل مشکلات در حوزه اراضی ملی و کشاورزی، صدور سند تک برگ مالکیت، نقشه‌برداری در اراضی مختلف دارد.

وی از راه‌اندازی کانون‌های توسعه روستایی در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد:کانون توسعه روستایی در تمام روستاهای استان بوشهر با حضور افراد نخبه، فرهیخته و مورد معتمد مردم راه‌اندازی می‌شود.

استاندار بوشهر، با بیان اینکه در هر روستا یک کانون توسعه روستایی راه‌اندازی می‌شود گفت: در این کانون‌ها علاوه بر اعضای شوراها، 5 نفر افراد نخبه، فرهیخته و مورد اعتماد مردم عضو هستند که مجموعه کانون هر بخش، با مشارکت این اعضاء، انجمن توسعه روستایی در بخش تشکیل می‌دهند.

سالاری، تقویت پیوند مردم روستا با مسئولان و بررسی مطالبات و مشکلات روستاها را از اهداف تشکیل کانون‌های توسعه روستایی دانست و افزود: جلسات بررسی مشکلات روستاها،در انجمن توسعه روستایی بخش با حضور  اعضای کانون‌های توسعه روستایی تشکیل می‌شود.

 

/*تسنیم

ارسال نظر