کد خبر : 16811

فرمانده دریابانی استان بوشهر:

۵ باند حرفه‌ای کالای قاچاق در استان بوشهر متلاشی شد/ کشف ۲۳۱ تن برنج قاچاق

 ۵ باند حرفه‌ای کالای قاچاق در استان بوشهر متلاشی شد/ کشف ۲۳۱ تن برنج قاچاق

فرمانده دریابانی استان بوشهرگفت: ۸۴ فروند شناور و ۱۶ دستگاه وسیله نقلیه حامل کالای قاچاق در استان بوشهر توقیف و ۵ باند حرفه‌ای متلاشی شد.

به گزارش بوشهر24، سرهنگ ولی‌الله رضایی‌نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه تیم‌های مبارزه با قاچاق در دریابانی استان بوشهر تشکیل شده است اظهار داشت: در این راستا تجهیزات دریابانی در مبارزه با کالاهای قاچاق در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه برای حضور دریابانان در اعماق مختلف دریا  تجهیزات لازم و مدرن فراهم شده است گفت: شناور جدید امکان حضور دریابانان را در اعماق مختلف دریا فراهم که این مهم فضای فعالیت قاچاقچیان را  ناامن کرده است.

فرمانده دریابانی استان بوشهر از متلاشی شدن پنج باند حرفه‌ای کالای قاچاق در استان بوشهر خبرداد و خاطر‌نشان کرد: در راستا در 4 ماه نخست امسال 840 میلیارد ریال کالای قاچاق در آب‌های ساحلی استان بوشهر کشف شد.

رضایی‌نژاد از کشف 241 دستگاه تجهیزات صوتی و تصویری قاچاق در آب‌های استان بوشهر در 4 ماه نخست امسال خبرداد و تصریح کرد: در این مدت شش هزار و 96 متر پارچه، 153 هزار و 57 قلم انواع لوازم آرایشی و 23 هزار و 368 دستگاه انواع لوازم الکترونیکی قاچاق در آبهای استان بوشهر توسط دریابانی کشف شده است.

وی، کشف 36 هزار و 700 لیتر سوخت قاچاق را از دیگر کشفیات این دریابانی دانست و افزود: در 4 ماه نخست امسال، بیش از 272 کیلوگرم مواد مخدر و حدود شش میلیون و 510 هزار نخ سیگار از قاچاقچیان در استان بوشهر کشف شده است.

فرمانده دریابانی استان بوشهر با اشاره به کشف یک‌هزار و 351 دستگاه انواع لوازم خانگی قاچاق گفت: در مدت یاد شده از قاچاقچیان در آبهای استان بوشهر حدود چهار میلیون و 200 هزار عدد انواع دارو کشف شده است.

رضایی‌نژاد، کشف 23 هزار و 972 عدد گوشی تلفن همراه، 231 تن برنج، 146 هزار و 593 تبلت و انواع لوازم رایانه و 123 هزار و 757 عدد انواع نوشیدنی قاچاق را از دیگر کشفیات دریابانی از قاچاقچیان در استان بوشهر دانست.

وی ارزش کالاهای قاچاق کشف شده توسط دریابانی استان بوشهر را  840 میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: در همین زمینه، 84 فروند شناور و 16 دستگاه وسیله نقلیه حامل کالای قاچاق توقیف و 68 قاچاقچی دستگیر شدند.

 

/*تسنیم

ارسال نظر