کد خبر : 16812

عملیات لایروبی اسکله بندر لاور بوشهر 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

 عملیات لایروبی اسکله بندر لاور بوشهر 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: عملیات لایروبی اسکله لاور شرقی این شهرستان با اعتبار 50 میلیارد ریال از تیرماه امسال آغاز شد و هم اکنون 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش بوشهر24، غلامرضا مهرجو روز شنبه اظهار داشت: به موازات عملیات لایروبی فعالیت های تجاری و ملوانی در اسکله لاور شهرستان دشتی در دست اجراست که امیدواریم تا پایان سال جاری این طرح لایروبی به اتمام برسد.

وی اضافه کرد: هم اکنون ظرفیت شناورهایی که قابلیت تخلیه و بارگیری در اسکله بندر لاور دارند بین 200 تا 250 تن است که با اتمام عملیات لایروبی شناورهای با تناژ 300 تن نیز در اسکله لاور قابلیت پهلو گیری پیدا می کنند.

وی با اشاره به وجود 30 فروند لنج تجاری در اسکله لاور شهرستان دشتی بیان کرد: در شرایط کنونی 500 نفر در گمرک لاور ساحلی فعالیت دارند که با توجه به تصویب ساختار سازمانی گمرک آن پیش بینی شده میزان اشتغال زایی این گمرک 2 برابر افزایش پیدا کند.

گمرک لاور ساحلی شهرستان دشتی بیش از 100 سال قدمت دارد و یکی از قدیمی ترین گمرک های استان بوشهر است که در سال های اوایل انقلاب به دلایل مختلف ازجمله نداشتن موج شکن، اسکله مناسب و ساختمان و انبار، تعطیل شد.

فعالیت این اسکله در دولت یازدهم از سر گرفته شده است.

 

/*ایرنا

ارسال نظر