کد خبر : 16856

رئیس پلیس فتا استان بوشهر خبر داد

دستگیری عامل انتشار اکاذیب به یکی از سازمان‌های‌دولتی در استان بوشهر

دستگیری عامل انتشار اکاذیب به یکی از سازمان‌های‌دولتی در استان بوشهر

رئیس پلیس فتا استان بوشهر از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که در فضای مجازی اقدام به نشر اکاذیب و افترا نسبت به یکی از سازمان‌های‌دولتی استان بوشهر کرده بود.

به گزارش بوشهر24، مهدی قاسمی اظهار داشت: درپی شکایت یکی از سازمان‌های دولتی استان بوشهر مبنی بر این که شخص یا اشخاصی از طریق شبکه‌های اجتماعی موبایلی اقدام به نشر اکاذیب و افترا علیه این سازمان نموده ، به نحوی که باعث خدشه‌دار شدن وجهه و شأن سازمان و کارکنان آن گردیده است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های فنی و تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان این پلیس، عامل انتشار مطالب کذب در شهر بوشهر شناسایی، ضمن هماهنگی با مقام قضایی، متهم دستگیر و به این پلیس انتقال داده شد.

 رئیس پلیس فتا استان بوشهر تصریح کرد: متهم در بازجویی‌های انجام شده در ابتدا منکر ارتکاب جرم گردید  ولی در مواجهه با مستندات گردآوری شده به انتشار مطالب کذب اعتراف و انگیزه خود را زیر سوال‌بردن عملکرد سازمان مورد نظر دانست.

قاسمی افزود: متهم به همراه پرونده تشکیل شده جهت سیر مراحل قضایی تحویل مراجع ذیصلاح شد.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر بیان کرد: برابر مواد 16 و 17 و 18 قانون جرائم رایانه‌ای، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از طریق اینترنت و سایر فضاهای مجازی جرم تلقی شده و برای آن به تناسب مجازات حبس و جرایم نقدی در نظر گرفته می‌شود به همین جهت با افرادی که به نوعی بخواهند امنیت روانی مردم را با چالش روبرو کنند، برخورد قانونی می‌شود.

 

/*فارس

ارسال نظر