کد خبر : 16877

رئیس اتاق اصناف گناوه:

در درگیری با اتباع افغان دخالتی نداشته ایم

در درگیری با اتباع افغان دخالتی نداشته ایم

رئیس اتاق اصناف گناوه گفت: این مجموعه هیچ دخالت و همکاری با افرادی که خودسرانه اقدام به درگیری فیزیکی با اتباع کشور افغانستان در بازار این شهر کردند، نداشته است.

به گزارش بوشهر24،رضا نظری صبح پنج شنبه اظهار داشت: مباحثی که در ارتباط با این موضوع در محافل به اتاق اصناف نسبت داده شده صحت ندارد.

وی اضافه کرد: اتاق اصناف گناوه هر برنامه و طرحی که قرار است در بازار اجرا کند توسط بازرسان خود و با هماهنگی مسئولان ذی ربط اقدام می کند.

رئیس اتاق اصناف گناوه اظهارکرد: از مسئولان قضایی و امنیتی انتظار است که عاملان ضرب و شتم اتباع افغان هر چه زودتر شناسایی و دستگیر و با آنان برخورد شود.

وی افزود: دستفروشی در بازار این شهر به معضلی تبدیل شده که باید هر چه زودتر باید ساماندهی و مکانی مناسب برای دستفروشان درنظر گرفته شود.

نظری اظهار کرد: بدلیل وضعیت نامناسب دستفروشی در سطح بازار تجاری این شهر، درصورت بروز هرگونه حادثه ای ازجمله آتش سوزی امکان کمک رسانی مقدرو نخواهد بود و عواقب ناگواری برجای خواهد گذاشت.

دادستان عمومی و انقلاب گناوه نیز روز گذشته به ایرنا گفت: گفت: در پی انتشار فیلم و عکس در فضای مجازی در ارتباط با ضرب و شتم اتباع افغان در بازار گناوه، دستور لازم برای شناسایی و احضار متهمان این اقدام به پلیس اطلاعات صادر شده است.

خدارحم گزدرازی افزود: با کسانی که بدون هیچگونه مسئولیتی نظیر چنین اقدام های خلاف قانون که جنبه خصوصی و عمومی داشته باشد، انجام دهند، برخورد قانونی خواهد شد.

در چندروز اخیر تصاویری در فضاهای مجازی انتشار یافت که در آن چند نفر با ورود به مغازه و دستفروشی ها در بازار گناوه ایجاد مزاحمت برای کارگران شاغل تبعه افغانستان می کنند.

شهر گناوه مرکز شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد که در آن شماری از تبعه کشور افغانستان سکونت دارند.

 

/*ایرنا

ارسال نظر