کد خبر : 16880

تنگی نخاع "مهرداد کرم‌زاده" را از پا در آورد/ قهرمان پارالمپیکی بوشهری در بستری بیماری

 تنگی نخاع "مهرداد کرم‌زاده" را از پا در آورد/ قهرمان پارالمپیکی بوشهری در بستری بیماری

مهرداد کرم‌زاده از ورزشکاران به نام جهان، ایران و استان بوشهر و قهرمان ادوار پارالمپیک اکنون در بستری بیماری و تنگی نخاع با مشکلات گوناگون دست‌وپنچه نرم می‌کند.

به گزارش بوشهر24، مهرداد کرم‌زاده، ورزشکار بوشهری دارای افتخارتی پربار در کارنامه ورزشی خود است و این  ورزشکار دوومیدانی«پرتاب دیسک» برای جهان شناخته شده است.

مهرداد کرم‌زاده که متولد 1349 است در مسابقات گوناگون جهانی دارای 30 مدال‌های خوش رنگ جهانی است و در پارالمپیک دارنده نشان نقره و عنوان نایب‌قهرمانی مسابقات پارالمپیک لندن 2012 در رشته پرتاب دیسک مردان F42  است.

تنگی نخاع مهرداد کرم‌زاده را از پا در آورد

وی  با اشاره به اینکه در بستر بیماری هستم افزود: به سبب فشارهایی که در آماده سازی در مسابقات جهانی و پارالمپیکی بر من وارد شد اکنون تنگی نخاع دارم و راه رفتن از من گرفته شده و تنها حداکثر 20 ثانیه آن هم با عصا می‌توانم روی پا بایستم.

ورزشکار قهرمان پارالمپیک بوشهری با بیان اینکه روزانه 18 تن وزنه جابه‌جا می‌کردم خاطرنشان کرد: برای رسیدن به قهرمانی پارالمپیک جهان تمرینات فشرده‌ای می‌کردم به‌گونه‌ای روزانه 18 تن وزنه جابجا می‌کردم.

کرم‌زاده  با بیان اینکه شش سال پیش در آزمایش ام.آر.ای تنگی کانال نخاع من اعلام شد گفت: با این وجود، برای بدست آوردن افتخار برای کشورم به این بیماری بی‌توجهی کردم و ورزش‌های سنگین سبب از بین رفتن مرکز ثقل کانال نخاع شد و اکنون زمین‌گیر شدم و کسی یاری‌گر نیست.

نایب قهرمان پرتاب دیسک پارالمپیک، دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از پیروزی در پارالمپیک را از افتخارات خود می‌داند.

مهرداد کرم‌زاده 30 مدال جهانی را در کارنامه دارد

وی بیان کرد: با وجود اینکه 30 مدال جهانی را در کارنامه دارم  ولی بی توجهی مسئولان سبب شده مشکلات زندگی‌ام افزایش یابد.

وی، با بیان اینکه همواره در منزل بسر می‌برم افزود: منزل من دارای پله است که با توجه به اینکه امکان حرکت و جابجایی ندارم 2 سال است که به صورت درازکش در منزل بسر می‌برم.

ورزشکار قهرمان پارالمپیک بوشهری با بیان اینکه حداقل حقوق از تامین اجتماعی به عنوان بازنشستگی دریافت می‌کنم گفت: دو فرزند پسر 25 ساله و 18 ساله دارم که فرزند 25 ساله‌ام با داشتن مهندسی کامپیوتر بیکار است که رنج و مشکلات من را افزایش داده است.

کرم‌زاده با بیان اینکه امکان جراحی برای بهبود بیماری‌ام وجود ندارد افزود: پزشکان معتقد هستند چون نخاع دیگر در بدن من وجود ندارد امکان هیچ عمل جراحی وجود ندارد که  این مهم سبب افزایش استرس، مشکلات روحی و روانی در زندگی‌‌ام شده و از سوی دیگر قول‌های مسئولان که در زمان کسب قهرمانی‌ها داده بودند بی‌جواب مانده است.

رسالت مسئولان در قبال قهرمانان جهانی چی‌ می‌شود؟

وی با بیان اینکه توانستم بیش از 30 بار پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی را در مسابقات گوناگون جهان به اهتزار درآورم تاکید کرد: من رسالت و مسئولیتم در قابل نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام داده‌ام ولی رسالت مدیران و مسئولان که قول‌هایی داده‌اند چی می‌شود.

مهرداد کرم‌زاده در این گفت‌وگو همواره از بیکاری دو فرزندش، مشکلات اقتصادی، شرایط روحی و جسمی‌اش ناراحت بود و با حسرت از دوران زودگذر قهرمانی و این روزگار تنهایی‌اش می‌گفت.

مردم استان بوشهر این‌روزها از مهرداد کرم‌زاده قهرمان نامی ایران و جهان در رشته پرتاب دیسک عیادت می‌کنند.

امیدواریم که مسئولان به کمک و یاری این قهرمان ملی بشتابند تا هم او را از افسردگی و خانه‌نشینی خارج کنند و هم اینکه نا‌امیدی و نگرانی را در ذهن ورزشکاران و آینده ورزشی آنان بوجود نیاورند.

 

/*تسنیم

ارسال نظر