کد خبر : 16888

آموزش وزارت نفت برای 600جوان جنوب استان بوشهر

 آموزش وزارت نفت برای 600جوان جنوب استان بوشهر

نماینده مردم شهرستانهای دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال رایزنی با مسئولان وزارت نفت، مقررشده است این وزارتخانه 600 نفر از جوانان و کارجویان این شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر را با هزینه خود آموزش و در اولویت استخدام قرار دهد.

به گزارش بوشهر24، سکینه الماسی روز پنجشنبه اظهار داشت: آموزش به نیروهای انسانی، ارتقای دانش و سطح فنی جوانان برای حضور در تاسیسات صنعتی استان بوشهر ضروری است.

وی اضافه کرد: در گذشته دوره‌های آموزشی بدو استخدام در استان‌هایی مانند خوزستان برگزار می ‌شد اما برای نخستین بار، این دوره‌ها در حوزه انتخابیه دیر، کنگان، جم و عسلویه برگزار می‌ شود که هم زمینه حضور کارجویان بومی این منطقه فراهم می‌ شود و هم بودجه‌ میلیاردی آن در خارج از استان هزینه نمی‌ شود.

وی ادامه داد: آموزش این نیروها در یک برنامه مدون پنج ساله انجام می شود که تفاهم ‌نامه آن با جهاد دانشگاهی به امضا رسیده است و 60 شش میلیارد ریال اعتبار برای آن اختصاص یافته است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بتوانیم سطح کیفی نیروهای بومی را ارتقا دهیم می‌ توان امیدوار بود که در نسل بعد مدیران صنعتی شاهد حضور پررنگ‌ تر نیروهای توانمند بومی باشیم.

الماسی با تاکید بر اینکه به دنبال حل ریشه‌ای مشکل بیکاری جوانان هستیم ادامه داد: با ایجاد الزام قانونی استفاده از نیروهای بومی در صنایع در برنامه ششم توسعه، در گام بعدی ضمن نظارت جدی بر حسن اجرای قانون، سایر مشکلات موجود را نیز به صورت اساسی حل می کنیم.

 

/*ایرنا

ارسال نظر