کد خبر : 16898

فرماندار جم:

۴۰ میلیارد ریال به حوزه آموزش و پرورش شهرستان جم اختصاص یافت

 ۴۰ میلیارد ریال به حوزه آموزش و پرورش شهرستان جم اختصاص یافت

فرماندار جم گفت: توجه به زیرساخت‌های آموزشی از اولویت برنامه‌های امسال جم است به‌گونه‌ای که ۴۰ میلیارد ریال به حوزه آموزش و پرورش شهرستان جم اختصاص یافت.

به گزارشبوشهر24، فتح‌الله نوروزی صبح امروز در نشست شورای آموزش وپرورش شهرستان جم با تاکید برنقش مهم آموزش و پرورش در تربیت نیروهای متخصص آینده کشور اظهار داشت: با توجه به نقش مهم این حوزه توجه به زیرساخت‌های آموزشی و تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان در اولویت برنامه‌های شهرستان جم قرار دارد.

وی از اختصاص اعتبارات لازم به حوزه آموزش و پرورش شهرستان جم خبر داد و گفت: از اعتبارات مصوب تملک‌دارایی این شهرستان بیش از 40 میلیارد آن به حوزه آموزش و پرورش اختصاص یافته است.

فرماندار شهرستان جم با اشاره به توسعه زیرساخت‌های دانش‌آموزی به تجهیز پژوهش‌سرای دانش‌آموزی شهرستان جم پرداخت و خاطرنشان کرد: یک میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز پژوهش‌سرای دانش آموزی شهرستان جم در نظر گرفته شده است.

نوروزی با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در اجرای برنامه‌های آموزش و پرورش شهرستان جم از اجرای طرح‌های مختلف خبر داد و تصریح کرد: 9 پروژه مهم آموزشی در هفته دولت در قالب تفاهم‌نامه نفت، شورای راهبردی پتروشیمی‌ها ، بنیاد برکت و اعتبارات تملک دارایی شهرستان جم کلنگ زنی می‌شود.

وی با اشاره به افتتاح مدرسه انارستان خاطرنشان کرد: پروژه‌های مختلف آموزشی در سطح شهرستان جم در حال اجراست و مدرسه شهید یمینی انارستان در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

فرماندار جم از تشویق دانش‌آموزان ممتاز شهرستان جم با حضور استاندار بوشهر خبرداد و افزود: همایش جوانه‌های امید در راستای تقدیر از دانش آموزان موفق شهرستان جم با حضور استاندار برگزار می‌شود.

نوروزی با اشاره به  اجرای پروژه مهر در آستانه سال تحصیلی جدید گفت: در پروژه مهر، وضعیت مدارس و میزان پیشرفت یا ضعف در دروس و سطوح مختلف  بررسی و ارزیابی دقیق شود و پیشرفت‌ها و نیروهای موفق در ارتقای تحصیلی تشویق شوند.

وی با قدردانی از برگزار کنندگان کنکور سراسری در شهرستان جم  بیان کرد: با توجه به اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری در روزهای آتی، پایگاه انتخاب رشته و مشاوره کنکور در شهرستان  راه‌اندازی شود.

فرماندار جم از اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان با مشارکت دهیاری‌های شهرستان جم  خبر داد و افزود: از ظرفیت 12درصد اعتبارات کسر شده دهیاری‌ها در سال گذشته، برای ارتقای کیفیت آموزش در شهرستان جم استفاده شود.

 

/*تسنیم

ارسال نظر