کد خبر : 16904

منتخب مردم در شورای پنجم بوشهر:

زمان شروع به کار شورای جدید شهر بوشهر مشخص نیست

زمان شروع به کار شورای جدید شهر بوشهر مشخص نیست

منتخب مردم بوشهر در شورای پنجم شهر بوشهر گفت: به دلیل ابهامت موجود و عدم دستورالعمل وزارت کشور به استانداری و فرمانداری‌های کشور هنوز از زمان آغاز فعالیت شورای پنجم اطلاعی نداریم.

به گزارش بوشهر24، روح‌الله نصرتی صبح امروز اظهار داشت: بر اسا‌س تاییدیه شورای نگهبان پیرامون قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران که به تصویب نمایندگان مجلس رسیده بود، باید روز 12 مرداد به پایان می‌رسید و پس از تشریفات قانونی از امروز 14 مرداد شاهد آغاز به کار شورای پنجم باشیم که تاکنون وزارت کشور اقدامی در این خصوص نکرده است.

وی افزود: در اواخر سال 95 نمایندگان مجلس طرحی را مصوب کردند که بر اساس آن یک ماه پس از انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا ، فعالیت شورا آغاز و پس از چهار سال خاتمه می‌یابد که توسط شورای نگهبان برگشت خورد.

منتخب مردم بوشهر در شورای پنجم شهر بوشهر تصریح کرد: با توجه به تغییراتی که مجلس بر این مصوبه اعمال کرد و توانست نظر شورای نگهبان را تامین کند، آغاز فعالیت شورای پنجم باید 45 روز بعد از انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا یعنی روز 12 مرداد شکل می‌گرفت که نیازمند دستورالعمل وزارت کشور به استانداری و فرمانداری‌های کشور بود که تا امروز محقق نشده است.

وی با اعلام این که زمان دقیق آن مشخص نیست، ادامه داد: این که گفته می‌شود در 12 شهریورماه قطعا شورای پنجم فعالیتش آغاز می‌شود، هم نمی‌تواند درست باشد و شاید طی همین روزها این اتفاق حادث شود.

نصرتی یادآور شد: با توجه به این که از امروز و با تحلیف حجت‌الاسلام روحانی، وی رئیس جمهوری جمهوری اسلامی ایران برای مدت چهار سال آینده می‌شود و هرگونه نامه‌نگاری برای شروع فعالیت شورای شهر از طریق دولت و وزارت کشور انجام می‌شود به احتمال فراوانی طی روزهای آینده دستور تشکیل شورای پنجم به استانداری و فرمانداری‌ها ابلاغ می‌شود.

 

/*فارس

ارسال نظر