کد خبر : 16917

با استقرار کلینیک سیار دندانپزشکی؛

خدمات دندانپزشکی به مردم مناطق محروم دشتستان ارایه می‌شود

خدمات دندانپزشکی به مردم مناطق محروم دشتستان ارایه می‌شود

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: خدمات دندانپزشکی به مردم مناطق محروم این شهرستان توسط کلینیک سیار دندانپزشکی ارایه می‌شود.

به گزارش بوشهر24، حسین دارابی ظهر یکشنبه در حاشیه استقرار کلینیک سیار دندانپزشکی اظهار کرد: یکی از مشکلات آحاد جامعه بالا بودن هزینه‌های سنگین دندانپزشکی است و در این‌ بین مردم مناطق محروم با مشکلات بیشتری برای ترمیم دندان‌های خراب خودشان مواجه‌ هستند که بعضاً خیلی از آن‌ها، به خاطر هزینه‌های سنگین دندانپزشکی، عمر خودشان را با دندان‌های خراب سپری می‌کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به پراکندگی و وسعت شهرستان دشتستان و در راستای ارایه خدمات درمانی رایگان به روستاها و مناطق محروم کلینیک سیار دندانپزشکی راه‌اندازی شده است که با مستقر شدن در این مناطق، خدمات دندانپزشکی رایگان به مردم ارایه می‌دهد.

این مقام مسئول اظهار کرد: این کلینیک از یونیت‌های سیار مشتمل بر تمام تجهیزات دندان‌پزشکی است که مأموریت آن، ارایه خدمات دندان‌پزشکی به مناطق دوردست و مدارس است و در آن علاوه بر کارهای تشخیصی، کارهای درمانی نیز انجام می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: بیماران درصورتی‌که نتوانند در این کلینیک خدمات درمانی موردنیاز خود را دریافت کنند به مراکز خدمات جامع سلامت دهان و دندان ارجاع داده می‌شوند تا خدمات خود را دریافت کنند.

دارابی اظهار کرد: با این اقدام ارزشمند که از ابتکارات مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است و برای اولین بار در نظام سلامت کشور رخ‌داده است امیدواریم وضعیت بهداشت دهان و دندان شهرستان دشتستان بهبود یابد.

 

/*مهر

ارسال نظر