کد خبر : 16956

شهردار بندر دیر خبر داد

دریا و ساحل، پتانسیل‌های عمده بندر دیر برای توسعه و پیشرفت

دریا و ساحل، پتانسیل‌های عمده بندر دیر برای توسعه و پیشرفت

دریا و ساحل یکی از پتانسیل های بزرگ شهر دیّر است و در همین راستا اقدام به منظر سازی و ایجاد فضای سبز در کنار ساحل کرده ایم. جمالی گفت:د

به گزارش بوشهر24، رحیم جمالی  بعد از ظهر سه شنبه به مناسبت روز خبرنگار در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: رسالت خبرنگاران در انعکاس مسائل جامعه نقشی خطیر است و باید همگان قدردان این عزیزان باشند.

وی با بیان این که کوچه‌های خاکی رقم بالایی از محرومیت در استان بوشهر و شهر دیّر بر عهده دارد، افزود: زمانی که سکان شهرداری دیّر را به دست گرفتم 560 هزار متر مربع کوچه خاکی در شهر وجود داشت که خوشبختانه طی یکسال گذشته نزدیک به 300 هزار متر مربع آن آسفالت شده است.

شهردار دیّر تصریح کرد: میدان فعلی میوه و تره بار در شأن مردم دیّر نیست و مرکز خرید خانواده با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد ریال و 1200 متر مربع مساحت دارای 35 غرفه و دو قسمت بازارچه ماهی و میگو و میدان میوه و تره بار در حال حاضر 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پس از افتتاح به بخش خصوصی اجاره داده می شود.

وی عنوان کرد: دریا و ساحل یکی از پتانسیل های بزرگ شهر دیّر است و در همین راستا اقدام به منظر سازی  و ایجاد فضای سبز در کنار ساحل کرده ایم.

جمالی گفت:در حال حاضر سرانه فضای سبز در دیّر 5 متر است که با استاندارد کشور فاصله زیادی دارد ضمن این که احداث مرکز خرید خانواده  ساحل سازی، احداث خیابان‌های جدید و آسفالت معابر از پروژه‌های مهم شهرداری دیّر است.

شهردار دیّر بیان کرد: به زودی کار تملک زمین کوهستان پارک با 95 هکتار به پایان می‌رسد که می‌تواند به عنوان یکی از زیباترین تفرجگاه‌های استان شناخته شود که در مجموع کمبود اعتبارات و تخصیص ها باعث نشده که کارگاه عمرانی و پروژه‌های ما  تعطیل شود.

جمالی  نبود سیستم فاضلاب شهری را مهمترین معضل بندر دیّر دانست و عنوان کرد:سال‌های آینده شهر دیّر قطعا در این زمینه با مشکل مواجه خواهد شد و نیاز است خبرنگاران با قلم خود اهمیت این پروژه حیاتی را به مسوولان متذکر شوند تا تصمیم جدی در این راستا گرفته شود.

وی ادامه داد: اسفندماه سال گذشته در پی طغیان دریا نزدیک به 100 میلیارد ریال خسارت به زیرساخت های شهری بندر دیّر  وارد شد که تنها 4 میلیارد ریال آن  از سوی دولت جبران شد.

شهردار دیّر با اشاره به این که اکنون شهرداری دیّر دارای درجه 6 است ،گفت: کارهای لازم برای ارتقا شهرداری به درجه 8 انجام گرفته و در نوبت ثبت قرار دارد.

 

ارسال نظر