کد خبر : 16967

معاون فرمانداری تنگستان:

وجود فعال‌بودن هم‌زمان 6 پروژه در روستای تنگستان بی‌نظیر است

وجود فعال‌بودن هم‌زمان 6 پروژه در روستای تنگستان بی‌نظیر است

معاون برنامه‌ریزی و امورعمرانی فرمانداری تنگستان گفت: با نگاه مثبتی که فرماندار شهرستان تنگستان به روستاهای این شهرستان دارند، روستاها با کمترین جمعیت دو پروژه و در روستاهای پرجمعیت بیش از 6 پروژه عمرانی درآنها درحال اجراست که این بی‌نظیر است .

به گزارش بوشهر24، پرویز شعبانی بعد از ظهر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تنگستان اظهار داشت: دولت تدبیر و امید به بحث اشتغال و سرمایه‌گذاری و علی‌الخصوص توسعه روستایی توجه ویژه ای دارد،که در همین راستا استاندار بوشهر نیز برنامه مدون و جامعی در دستور کار جهت شناسایی ظرفیت و توانمندی روستاها دارند که ابلاغ خواهد گردید.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف دولت تدبیر و امید ایجاد اشتغال است که در این راستا انتظاری که دانش‌آموختگان دانشگاهی و مراکز فنی و حرفه دارند توسعه رشته‌های مورد نیاز برای آموزش است.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری تنگستان تصریح کرد: امیدواریم با تعامل و همراهی بیش ازپیش همه دستگاه‌های اجرایی گام‌های مثبت و موثری در جهت ایجاد اشتغال برداریم .

شعبانی ادامه داد: با رویکرد کمیته برنامه‌ریزی سال‌جاری که اقتصادی مقاومتی است سعی شده پروژه‌هایی برای شهرستان تعریف شود که بتوانیم بخشی از اعتبارات به این جهت سوق داده شود .

شعبانی بیان کرد: با نگاه مثبتی که فرماندار شهرستان تنگستان به روستاهای این شهرستان دارند، روستاها با کمترین جمعیت دو پروژه  و در روستاهای پرجمعیت  بیش از 6 پروژه عمرانی درآنها درحال اجراست که این بی‌نظیر است .

وی بیان کرد: با توجه به این که اعتبارات سال جاری شهرستان تنگستان 65 میلیارد تومان و از افزایش 100 درصدی برخوردار است انتظار داریم با تخصیص این اعتبارات توقعات مردم شهرستان در حوزه‌های عمرانی برآورده شود.

معاون برنامه‌ریزی و امورعمرانی فرمانداری تنگستان افزود: نظر به این که اعتبارات خوبی در بخش‌های کشاورزی، خدمات، حمل‌ونقل،کمیته امداد و بهزیستی در اختیار این سازمان و نهادها  در فصول مختلف می باشد انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی با معرفی متقاضی ضمن تشکیل پرونده به شورای اشتغال شهرستان ارسال نمایند تا سلسله مراتب رعایت گردد .

وی گفت:دستگاه‌های اجرایی جهت وصول بازپرداخت وام‌های پیگیری با بانک‌های شهرستان تنگستان همراهی و همکاری لازم داشته باشند .

شعبانی عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی تنگستان موظفند از پیمانکاران پروژه های عمرانی در سطح شهرستان درخواست کنند از طریق اداره کار و تعاون و امور اجتماعی نیروی کار خود جذب نمایند و منطقی نیست در این شهرستان نیروی کار ماهر باشد اما از جایی دیگر نیرو استخدام کنند.

 

/*فارس

ارسال نظر