کد خبر : 16973

نماینده مردم دشتستان در مجلس:

60 درصد از اعتبارات دشتستان در سال گذشته محقق نشد/ برخی از وزرای دولت یازدهم ضعیف بودند

60 درصد از اعتبارات دشتستان در سال گذشته محقق نشد/ برخی از وزرای دولت یازدهم ضعیف بودند

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: از 80 میلیارد تومان اعتبار سال گذشته شهرستان دشتستان، 60 درصد آن به دلایلی محقق نشد.

به گزارش بوشهر24، سعادت صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار اظهار داشت: همه ایام سال متعلق به خبرنگاران است که جایگاه ارزشمند آنها این امکان را دو چندان کرده است.

 وی افزود: خبرنگاران نقش بسیار مهمی در توسعه همه جانبه کشور و استان بوشهر دارند که بر اساس واقعیت‌‌ها بدون لحاظ مسائل سیاسی می‌توانند تاثیرگذار باشند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خبرنگاران در بیان رویدادها، صادقانه عمل کنند تا استانی پیشرفته داشته باشیم .

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منبع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در حالی که اعتبارنامه من در بدو ورودم به مجلس تایید نشده بود با آتش‌سوزی بیمارستان برازجان مواجه شدم که در کنار مسوولان استان بوشهر، پیگیری‌های فراوانی در این بخش انجام دادم که در نهایت برای شروع کار بیمارستان هیات دولت هشت میلیارد و هشت‌صد میلیون تومان تخصیص یافت.

سعادت یادآور شد: با توجه به این که یکی از مشکلات کشاورزی دشتستان مشکل آب است برای ساخت سد دالکی نشست‌های مختلفی با وزیر نیرو برگزار کردم که طی 6 ماه و پس از چهار ملاقات با وی، با خلع ید از پیمانکار قبلی و گفت‌وگو با قرارگاه خاتم الانبیاء فعالیت آغاز و به شکل سه شفیت در حال انجام است .

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: برای پیگیری بخش درمان شهرستان دشتستان نشست‌هایی با  مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برگزار شد که در نهایت در سفر نوربخش به استان بوشهر در زمستان سال گذشته، عملیات اجرایی ساخت پلی کلینیک تامین اجتماعی در 4120 متر در برازجان در حال ساخت است.

وی ادامه  داد: برای آبیاری تحت فشار در بخش آبپخش دشتستان، با حضور نوبخت در شهرستان دشتستان 1680 میلیارد تومان به عنوان طرح تحول کشاورزی از آبیاری غرقابی به آبیاری تحت فشار تخصیص یافت که پس از آن وزیر کشاورزی در سعد آباد، کلنگ پروژه آبیاری تحت فشار در 2500 هکتار زمین زد و با پیگیری‌های انجام شده، 10 هزار هکتار با 400 میلیارد تومان در سطح شهرستان دشتستان اجرایی می‌شود.

سعادت در خصوص وضعیت راه آهن استان بوشهر گفت: در سال 96 ، برای ادامه پروژه راه‌آهن شیراز بوشهر عسلویه،  53 میلیارد تومان تخصیص یافت که با توجه به این که برای اجرای این پروژه، 4 هزار میلیارد تومان نیاز است فقط از طریق فینانس اجرای کامل آن امکان‌پذیر است که در این راه نشستی نیز با سرمایه‌گذاران اهل ترکیه در وزارت راه برگزار شد که توافقی انجام نشد.

وی ادامه داد: رقم 53 میلیارد تومانی سال جاری نمی‌تواند تامین‌کننده انجام این پروژه باشد که در نشست مجمع نمایندگان استان بوشهر با معاون اول رئیس ‌جمهوری نیز اولویت را بر راه‌آهن گذاشتم و آنجا به جهانگیری گفتم که راه‌آهن برای استان بوشهر مهم است و رئیس‌جمهوری هم در سفر به استان بوشهر به این مهم اذعان داشته که ایشان نیز قول مساعد برای اخذ مجوز فاینانس ارائه کردند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به این که اعتبارات تملک سرمایه‌ای استان بوشهر معمولا تحقق نمی‌یاید برای این که بتوانیم از حق استان بوشهر دفاع خوبی کرده باشیم به دنبال افرایش دو درصد نفت به سه درصد بودیم که حدود 155 میلیارد تومان از این محل  نصیب شهرستان دشتستان شد که برای 500 پروژه تخصیص می‌باید.

وی ادامه داد: هر چند اعتبارات ماده 180 سال‌ها صفر بوده و نتوانسته‌ایم بر روی آن برنامه‌ریزی کنیم اما بدون اعتبارات ماده 180، از 80 میلیارد تومان اعتبارات سال گذشته شهرستان دشتستان، 60 درصد از آن تحقق پیدا نکرد اما در همان اعتبارات نفت و گاز تا 98 درصد اعتبارات دشتستان تحقق یافت .

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منبع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: از محل اعتبارات امسال 37.5 میلیارد تومان برای بخش آب ، 7 میلیارد تومان بخش سلامت، 4 میلیارد تومان برای برق، 8.7 در حوزه گردشگری و 4 میلیارد تومان برای ورزش و جوانان تخصیص یافته است. 

وی در خصوص کابینه دولت یازدهم گفت: بخشی از این وزرا ضعیف و برخی قوی بودند که بهترین آنها وزیر امورخارجه بوده است که البته برای وزرای اطلاعات، امورخارجه و دفاع نظر رهبری نیز برای نمایندگان مهم است و از اینجا قول می‌دهم به وزرایی که مورد طبع مردم نیست به دلیل جایگاهی که از مردم به عنوان وکیل آنها در مجلس هستم رای نمی‌دهم.

سعادت با اعلام این که به برخی وزرای پیشنهادی رای نخواهم داد، گفت: به شرافتم سوگند می‌خورم که به وزیری که ضعیف است رای نمی‌دهم هر چند که بر روی وزرای کار، آموزش و پروش و کشور بین نمایندگان مجلس حرف و حدیث‌هایی نیز وجود دارد.

وی در خصوص پتروشیمی دشتستان گفت: طبعا هر نوع  پتروشیمی مشکلات خاص خود را دارد اما پتروشیمی دیلم 70 برابر دشتستان است که در استان بوشهر کارگروه مربوطه محیط زیست استان بوشهر آن را امضاءکرده است.

 وی ادامه داد:  این بد است که یک مدیر خود مصوبه‌ای را امضاء کرده و بعد هم می‌آید با نگاه دیگر جوسازی می‌کند که این گونه رفتارها باید اصلاح شود .

 سعادت یادآور شد: مهمترن چالش پیش‌رو دولت دوازدهم موضوع اشتغال است که یکی از راه‌های آن سرمایه‌گذاری از نوع خارجی است که رهبری نیز اصرار بر آن دارد که باید زمینه حضور سرمایه‌گذار خارجی فراهم شود که امیدواریم در دستور دولت قرار گیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منبع طبیعی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اختلافی با هیچکدام از نمایندگان استان بوشهر در مجلس ندارم و کاری هم به دیدگاه‌های سیاسی افراد ندارم و برای رئیس مجمعع الماسی و خدری و شهریاری هر سه بودند که وقنی کنار هم دیگر قرار گرفیم اگر شما هیچکدام کاندیدا نمی شوید کاندیدا نمی شوم و همین اتفاق افتاد که البته برای من هم هزینه‌بر شد . 

وی ادامه داد: اگر الماسی کاندیا می‌شد نگاهم جنسیتی نبود و به ایشان رای می‌دادم اما خدری را به واسطه این که لباس مقدس روحانیت بر تن داشت انتخاب کردیم که البته دو جلسه بیشتر تشکیل نشد و چون ایشان تشکیل نداد خودمان راسا پیگیر موضوع مظالبات استان شدیم .

سعادت بیان کرد: بر اساس مذاکرات انجام شده در روز سه شنبه این هفته سکینه الماسی و من کاندیدای ریاست مجمع نمایندگان استان بوشهر شدیم که البته سال گذشته قرار شد هر سال یک نفر کاندیدا شود که البته حجت‌الاسلام خدری به شوخی اعلام کاندیداتوری کرد و شهریاری هم گفت هر وقت هیچ کس کاندیدا نشد من کاندیدا می‌شوم که  با کنارکشیدن خدری، من و الماسی هر کدام دو رای آوردیم که به احتمال زیاد در روز یک‌شنبه هفته آینده یکی از ما دو نفر رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر می‌شود که البته اصراری بر موضوع ندارم و شاید از کاندیداتوری هم کنار بکشم.

 

/*فارس

ارسال نظر