کد خبر : 16977

شهردار بندر دیر:

نبود سیستم فاضلاب شهری مهمترین معضل بندر دیر است

 نبود سیستم فاضلاب شهری مهمترین معضل بندر دیر است

شهردار بندر دیر گفت: نبود سیستم فاضلاب شهری مهمترین معضل این شهر ساحلی است و در سال‌های آینده شهر در این زمینه با مشکل مواجه خواهد شد.

به گزارش بوشهر24، رحیم جمالی صبح پنجشنبه در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت روز خبرنگار و تجلیل از فعالان این عرصه در شهرستان دیر برگزار شد با تبریک این روز، اظهار داشت: خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند که با بیان وقایع و روشن ساختن هر چه بیشتر آنها راه را به سوی آینده‌ای روشن هموار می‌سازند.

جمالی، دریا و ساحل را یکی از مهمترین پتانسیل‌های این شهر برشمرد و افزود: به منظور ایجاد فضایی با نشاط برای شهروندان و مهمانان، اقدام به منظرسازی به منظور دسترسی راحت‌تر شهروندان به دریا، و ایجاد فضای سبز در کنار ساحل کرده‌ایم.

وی از راه‌اندازی و افتتاح مرکز خرید خانواده در کنار ساحل این شهر خبر داد و افزود: به منظور رفاه حال همه شهروندان و مهمانان، مرکز خرید خانواده به مساحت هزار و ۲۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر شش۶ میلیارد ریال به‌زودی افتتاح خواهد شد.

 

شهردار بندر دیر از انتقال میدان میوه و تره بار و بازارچه ماهی و میگو به مرکز خرید خانواده خبر داد و گفت: این مرکز خرید خانواده دارای ۳۵ غرفه و دو قسمت بازارچه ماهی و میگو و میدان میوه و تره‌بار است که در حال حاضر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پس از افتتاح به بخش خصوصی اجاره داده می‌شود.

رحیم جمالی، آسفالت کوچه‌های خاکی را یکی از مطالبات اصلی این شهر برشمرد و اظهار داشت: در حال حاضر از مجموع ۵۶۰ هزار متر مربع کوچه خاکی در شهر، نزدیک به ۳۰۰ هزار متر مربع عملیات آسفالت آن انجام شده است و همه کوچه‌های باقی مانده نیز زیرسازی آن رو به اتمام است که در یکسال آینده جشن خودکفایی آسفالت در این شهر برگزار خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سرانه فضای سبز در دیر ۵ متر است، افزود: اسفندماه سال گذشته در پی طغیان دریا نزدیک به ۱۰۰ میلیارد ریال خسارت به زیرساخت‌های شهری بندر دیر  وارد شد که تنها ۴ میلیارد ریال آن از سوی دولت جبران شد.

شهردار دیر با بیان اینکه کمبود اعتبارات و تخصیص‌ها باعث نشده که کارگاه عمرانی این شهر تعطیل شود، گفت: سیستم فاضلاب شهری که مجری آن شرکت آبفاست مهمترین معضل بندر دیر خواهد بود که سال‌های آینده قطعا در این زمینه شهر با مشکل مواجه خواهد شد و نیازمند توجه ویژه از سوی مسئولان و اصحاب رسانه خواهد بود.

 

/*مهر

ارسال نظر