کد خبر : 16981

معاون ورزش و جوانان استان بوشهر:

طرح ضربتی اعطای وام ازدواج به جوانان اجرایی می‌شود

طرح ضربتی اعطای وام ازدواج به جوانان اجرایی می‌شود

معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: به زودی و در راستای رفع مشکلات ازدواج جوانان، طرح ضربتی اعطای وام ازدواج به جوانان اجرایی می‌شود.

به گزارش بوشهر24، حسین دهجان بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: به زودی و در راستای رفع مشکلات ازدواج جوانان، طرح ضربتی اعطای وام ازدواج  به جوانان اجرایی می‌شود.

وی افزود: انتظار می‌رود با همکاری بانک‌های عامل این طرح اجرایی شود که نتیجه آن کاهش مدت زمان انتظار برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و پرداخت کامل وام ازدواج به همه زوج‌ها تا پایان شهریورماه است.

معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان استان بوشهر تصریح کرد: با توجه به این که استان بوشهر دومین استان جوان کشور محسوب می‌شود، در راستای رفع مشکلات گسترده این قشر از جمله مهارت‌ و حرفه‌آموزی، اشتغال و ازدواج کمیته‌های تخصصی جوانان برای ساماندهی این امور شکل می‌گیرد.

وی بیان کرد: طی چهار سال گذشته، 123 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در اختیار زوج‌های جوان استان بوشهر قرار گرفته است.

دهجان بدون اشاره به میزان پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اشتغال به جوانان استان بوشهر، گفت: با احصاء و شناسایی نیازهای جوانان استان بوشهر، زمینه پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اشتغال با توجه به نوع مهارت به جوانان استان بوشهر انجام شده که در اشتغال آنها تاثیرگذار بوده است.

معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان استان بوشهر عنوان کرد: یکی از برنامه‌های مهمی که برای رفع مشکلات مشاوره، اوقات فراغت و دیگر مطالبات جوانان استان بوشهر در طی چهار سال گذشته انجام شد، احیاء خانه جوان بود که در 12 شهر استان انجام و تا پایان امسال نیز مابقی شهرهای استان را در بر می‌گیرد.

 

/*مهر

ارسال نظر