کد خبر : 17018

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خبر داد

امحاء بیش از نیم تن مواد غذایی غیرقابل مصرف در بوشهر

امحاء بیش از نیم تن مواد غذایی غیرقابل مصرف در بوشهر

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در طی یک هفته گذشته 510 کیلو انواع مواد غذایی شامل لبنیات صنعتی، شیرینی و شکلات، و نوشیدنی‌های فاسد شده از محلات تنگک بوشهر جمع‌آوری و امحاء شد.

به گزارش بوشهر24، حسن فخرایی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بوشهر اظهار داشت: یکی از وظایفی که با نعایت ظرافت و دقت در مجموعه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر پیگیری می‌شود توجه به سلامت مواد غذایی قابل ارائه به مردم است.

 وی اضافه کرد: در این راستا تیم‌های مختلف بازرسان این شبکه در اوقات اداری و غیراداری با سرکشی به مراکز عرضه مواد غذایی به شکل جزیی و کلی اقدام به پایش میزان سلامت موادغذایی می‌کنند و ضمن تذکرات لازم در هر شرایطی که از تاریخ گذشتگی این مواد غذایی مطمئن شوند اقدام به جمع‌آوری برای امحاء آن می‌کنند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تصریح کرد: در این راستا و در طی یک هفته گذشته 510 کیلو انواع مواد غذایی شامل لبنیات صنعتی، شیرینی و شکلات، و نوشیدنی‌های فاسد شده از محلات تنگک بوشهر جمع‌آوری و امحاء شد.

وی ادامه داد: با توجه به این که نگهداری و فروش موادغذایی تاریخ گذشته جرم بود و بر اساس قانون با این جرائم مواد غذایی برخورد قضایی می‌شود پرونده‌هایی نیز در این زمین تشکیل و افراد متخلف به دوایر قضایی معرفی شد.

 فخرایی افزود: از آنجا که وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی متولی بخش سلامت کشور است به عنوان عضوی از این مجموعه مکلف به تامین امنیت موادغذایی قابل عرصه به مردم هستیم که در طول هفته بازرسان بهداشت محیط این مرکز اقدام به سرکشی از تمامی مراکز عرصه خرد و کلان و سردخانه‌های نگهداری این مواد غذایی می‌کنند تا از هرگونه تخلف احتمالی جلوگیری شود.

وی با اعلام شماره تلفن 190 برای ثبت شکایت مردمی درباره تخلفات واحدهای صنفی ارائه‌کننده مواد غذایی تاریخ گذشته، ادامه داد: در این بازرسی‌ها سعی می‌شود که با دقت تاریخ تولید و انقضاء، شرایط نگهداری و اصلیت ساخت این مواد با داشتن شماره پرنده بهداشتی مراکز تولیدی موادغذایی بررسی شود و در صورت هرگونه تخلف و بر اساس مواد قانونی موجود زمینه برخورد قانونی با متخلفان با تشکیل پرونده و ارجاع به دوایر قضایی انجام شود.

 

ارسال نظر