کد خبر : 17022

دفاع نماینده دیر و کنگان از عملکرد "ربیعی":

کاهش ساعات‌کاری بانوان و بیمه کولبرها در دوران تصدی‌گری "ربیعی"محقق شد

 کاهش ساعات‌کاری بانوان و بیمه کولبرها در دوران تصدی‌گری "ربیعی"محقق شد

نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس با بیان اینکه کاهش ساعات‌کاری بانوان و بیمه کولبرها در دوران تصدی‌گری "ربیعی"محقق شد، گفت: به‌عنوان کسی که ۱۷ سال مددکار وزارتخانه کار بوده‌ام از عملکرد علی ربیعی دفاع می‌کنم.

به گزارش بوشهر24، به‌نقل از دفتر نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس شورای اسلامی، سکینه الماسی اظهار داشت: عملکرد ربیعی را با توجه به معیارهای ارتقاء یافته بیمه و توجه ویژه به مددجویان و خدمات شایان توجهی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در دولت یازدهم انجام داده، مثبت ارزیابی می‌کنم و از حضور ربیعی در کابینه دولت دوازدهم، دفاع می‌کنم.

وی در ادامه گفت: با توجه به سابقه 17 ساله خود پیش از نمایندگی در این وزارتخانه و آگاهی از دشوار بودن اداره چنین وزارتخانه ای، ربیعی را بهترین گزینه ممکن برای اداره وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی می دانم.

نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس که خود را عنوان مددکار اجتماعی معرفی می کند، معتقد است: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارتخانه عریض و طویلی است که از ادغام سه وزارت خانه، به وجود آمده است. اگر در ارزیابی عملکرد ربیعی توجه داشته باشیم که ایشان این وزارت‌خانه را با چه ساختار و شکلی تحویل گرفته و هم اکنون در چه شرایطی است، کاملا می‌توان از عملکرد ایشان دفاع کرد. به‌صورت موردی می توان در تک‌تک شاخص‌های مورد نظر وزارتخانه در دوره تصدی‌گری، ربیعی رشد چشمگیری را مشاهده کرد.

الماسی در ادامه افزود: به عنوان کسی که 17 سال عمر خدمتی‌ام را در این وزارتخانه گذرانده‌ام و به‌عنوان مددکار اجتماعی در این وزارت خانه خدمت کرده‌ام، کاملا عملکرد ربیعی را قابل دفاع می‌دانم. از هر 80 میلیون ایرانی، از کودک شیرخواره‌ای که تازه به دنیا آمده تا سالمندان، هر کسی به نحوی با این وزارتخانه حساس در ارتباط است و از آن خدمت دریافت می‌کند. چون بنده کاملا به جامعه هدف گسترده این وزارت خانه و کارکردها، مشکلات و چالش‌های آن، آشنا هستم، به ربیعی رای می‌دهم و تلاش خواهم کرد همکاران خود را نیز در این مسیر با خود همگام سازم. قطعا ربیعی با رای بالاتری از آن‌چه انتظار خواهد رفت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در دولت دوازدهم در اختیار خواهند داشت.

همچنین الماسی با اشاره به برخی از تخریب‌های هدفمند چند هفته اخیر علیه ربیعی خاطرنشان کرد: با در نظر داشتن شخصیت صادق، شفاف و بی‌حاشیه ربیعی، به‌دلیل ورود شخصی و نکته‌بینانه ایشان به امور مختلف وزارتخانه و عزل و نصب‌های مدیران و شرکت‌های تابع وزارتخانه، برخی از منفعت‌جویان که دست‌شان از بیت‌المال کوتاه شده، درصدد استفاده از فرصت و تخریب هدفمند ربیعی و عملکرد وزارتخانه هستند. حتی در بسیاری از موارد افرادی برخی از پست‌ها و سمت‌های حساس وزارتخانه را به ربیعی تحمیل کنند که ایشان به‌هیچ وجه زیربار این رفتار در وزارتخانه در دوره تصدی‌گری آن در دولت یازدهم نرفتند.

الماسی در ادامه با توجه به تدوین بخش عمده‌ای از برنامه ششم توسعه در این وزارتخانه، افزود: یکی از قوی‌ترین برنامه‌ها در حوزه امور اجتماعی در پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه ششم توسعه است که لایحه آن توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تدوین شد.

نماینده دیر و کنگان در مجلس در ارزیابی عملکرد این وزارت‌خانه در امور اجتماعی گفت: کارهای بسیار بزرگی در حوزه امور اجتماعی در این وزارتخانه در دوران تصدی‌گری علی ربیعی به انجام رسیده که شاید مهمترین آنها را بتوان بحث بیمه 11 میلیون ایرانی، بیمه کولبرها، یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان و پرداخت حقوق مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد، پیشگیری از معلولیت‌ها، آشنایی کامل با تنگناهای جامعه کارگری، کاهش ساعات کاری بانوان، اجباری‌کردن مشاوره‌ها، افزایش بیش از 40 درصدی موسسات خیریه در زمان وزارت و کاهش آسیب‌های اجتماعی با توجه به بیکاری و فقر گریبانگیر جامعه دانست.

 

/*تسنیم

ارسال نظر