کد خبر : 17030

شاعر آیینی خورموج بوشهر تجلیل شد

 شاعر آیینی خورموج بوشهر تجلیل شد

در آیینی از 'سید محمد رضا هاشمی زاداه' شاعر آیینی شهر خورموج استان بوشهر تجلیل شد.

به گزارش بوشهر24، فرماندار دشتی روز دوشنبه در این آیین گفت: هنر و فرهنگ یکی از مؤلفه‌های اصلی منطقه دشتی است و شاعران این مرز و بوم در اعتلای فرهنگ غنی دشتی نقشی مهم ایفا کرده اند.

غلامرضا مهرجو افزود: استاد هاشمی زاده کارنامه درخشان و افتخارآفرینی دارند و هیچ نقطه سیاه و مبهم در فعالیت های این شاعر دیده نمی شود و در واقع آثار وی سرشار از اخلاص، محبت و ارادت به اهل بیت است.

وی اضافه کرد: در واقع شیرازه سخن این شاعر آیینی به گونه ای است که در دل و ذهن مخاطب تاثیر می گذارد و اقبال عام و فراگیری از آثار وی در جامعه ما وجود دارد.

مهرجو، با آرزوی سلامتی برای هاشمی زاده بیان کرد: هاشمی زاده کاروان سالار شعر آیینی دشتی در معاصر است و در کنار آن غزلیات، دوبیتی ها و رباعیات این شاعر نیز از غنای فراوانی برخوردار است.

سید محمد رضا هاشمی زاده نیز ضمن تقدیر از حضور فرماندار و مسئولان شهرستان در این آیین گفت: شاعر زمانی که سرودن شعر را آغاز می‌کند به احساس و هدفی که دنبال می‌کند، می‌اندیشد.

شاعر آیینی شهر خورموج افزود: زمانی که احساس کردم در زمینه شعر ذوقی دارم با توجه به روحیه و پیشینه‌ای که در خود سراغ داشتم تصمیم گرفتم اشعارم بیشتر پیرامون مدح و فضایل بهترین بندگان خدا ائمه معصومین (ع ) باشد.

وی اضافه کرد: شعر آیینی ابتدا باید در رفتار و گفتار شاعرش تاثیر گذاشته و سپس این تاثیر به مخاطب منتقل شود.

 

/*ایرنا

ارسال نظر