کد خبر : 17056

فرمانده سپاه دیر خبر داد؛

پیکر شهید «اندرواژ» پس از ۳۱ سال شناسایی شد/ خاکسپاری در بردستان

پیکر شهید «اندرواژ» پس از ۳۱ سال شناسایی شد/ خاکسپاری در بردستان

فرمانده سپاه سیدالشهدا شهرستان دیر گفت: پیکر مطهر شهید «اندرواژ» که تازه شناسایی شده همزمان با سالروز شهادت امام محمد تقی (ع) در بردستان تشییع و به خاک سپرده خواهد شد.

به گزارش بوشهر24، سرهنگ میرزا احمدی  اظهار داشت: پیکر پاک و مطهر روحانی شهید حجت‌الاسلام مهدی اندرواژ روز یکشنبه هفته جاری از طریق فرودگاه بوشهر وارد استان خواهد شد.

وی بیان کرد: بعد از گذشت ۳۱ سال پیکر مطهر این شهید توسط کمیته تفحص مفقودین نیروهای ستادکل مسلح در منطقه عملیاتی کربلای ۴ تفحس و شناسایی شده است.

فرمانده سپاه سیدالشهدا شهرستان دیر افزود: مراسم وداع با شهید والا مقام مهدی اندرواژ دوشنبه شب ۳۰ مرداد ماه، بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در حسینیه اعظم (سادات) شهر بردستان برگزار خواهد شد.

وی در مورد زمان و مکان برگزاری مراسم تشیع شهید اندرواژ گفت: پیکر مطهر شهید مهدی اندرواژ عصر روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ماه راس ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه از بنیاد شهید و امور ایثارگران دیر تشییع و بر روی دستان مردم در گلزار شهداء شهر بردستان به خاک سپرده خواهد شد.

روحانی شهید حجت‌الاسلام مهدی اندرواژ(خیراندیش) در کنار تحصیل علوم متداول، با انگیزه‌ای والا و عشق و علاقه‌ای سرشار به فراگیری فقه و معارف اسلامی و تهذیب و تزکیه‌ نفس پرداخت و به مدارج ارزشمندی نیز دست یافت که در سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۴ به درجه رفیع شهادت نائل شد.

پیکر پاک و مطهر شناسایی شده این شهید والامقام پس از گذشت ۳۱ همزمان با سالروز شهادت امام محمد تقی (ع) در شهر بردستان تشیع و به خاک سپرده خواهد شد.

 

/*مهر

ارسال نظر