کد خبر : 17101

اعتبارات شهرستان دیلم ۴۲ درصد افزایش یافت

 اعتبارات شهرستان دیلم ۴۲ درصد افزایش یافت

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دولت شهرستان دیلم گفت: در راستای توسعه زیرساخت‌های شهرستان دیلم با وجود به شاخص کم‌جمعیتی، ولی اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای شهرستان دیلم امسال ۴۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش دارد.

به گزارش بوشهر24، محمد طاهری ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان دیلم، با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر از افزایش اعتبارات شهرستان دیلم خبر داد و اظهار داشت: همزمان با هفته دولت 4 پروژه عمرانی، تولیدی و خدماتی دیلم با سرمایه‌گذاری 52 میلیارد ریال افتتاح شد.

وی با اشاره به افزایش اعتبارات عمرانی شهرستان دیلم تصریح کرد: در راستای توسعه زیرساخت‌های شهرستان دیلم با وجود به شاخص کم‌جمعیتی، ولی اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای شهرستان دیلم امسال 42 درصد نسبت به سال قبل افزایش دارد.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دولت شهرستان دیلم با اشاره به اینکه اعتبارات تملک دارایی شهرستان دیلم نسبت به دولت‌های نهم و دهم سه برابر شده افزود: شاخص مدنظر در توزیع اعتبارات شهرستان دیلم نشست‌های توسعه هم اندیشی شهرستان بوده که طبق آن اعتبارات در حوزه‌های مختلف تقسیم بندی می‌شود.

طاهری با بیان اینکه 21 درصداعتبارات تملک دارایی به عمران شهری دیلم و شهر امام حسن(ع) اختصاص یافته است خاطر نشان کرد: در بخش حمل و نقل و راهداری13.6، در حوزه بهداشت درمان 9.6 ، در بخش آموزش و پرورش و نوسازی مدارس 8.5 ،حوزه جهاد کشاورزی و منابع طبیعی، شیلات و امور عشایری 10 وحوزه آب 9 درصد اعتبارات  تملک دارایی شهرستان دیلم به خود اختصاص داده‌اند.

معاون عمرانی فرماندار دیلم افزود: حوزه ورزش و جوانان 8 درصد و حوزه عمرانی  روستایی 6 درصد اعتبارات شهرستان دیلم را به خود اختصاص داده‌اند که نسبت به سنوات گذشته از رشد خوبی برخوردار شده است.

طاهری با اشاره به اجرا شدن سد دره امیری در شهرستان دیلم گفت: اجرای پروژه سد دره امیری با اعتبار یک میلیارد تومانی، ادامه بلوار ساحلی در ضلع جنوبی دیلم با اعتبار 2.3 میلیارد تومان در اولویت طرح‌های امسال دیلم قرار دارد.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دولت شهرستان دیلم  با تاکید بر تکمیل فازهای درمانی بهداشتی شهرستان دیلم خاطر نشان کرد: تکمیل خانه کشتی با اعتبار 520 میلیون تومان،اجرای سیستم روشنایی ورزشگاه شهید بهشتی با اعتبار560 میلیون تومان، تکمیل فازهای بیمارستان  با اعتبار 2.1 میلیارد تومان و در بخش امام حسن نیز احداث مخزن ذخیره آب با اعتبار 2.5 میلیارد تومان و تکمیل مجتمع فرهنگی هنری این شهر از پروژه‌های اولویت‌دار شهرستان دیلم است.

 

/*تسنیم

ارسال نظر